Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Háztartäsi vízszűrőt szeretnék...

Háztartäsi vízszűrőt szeretnék felszerelni. Mit válasszak? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Vízszűrőt szeretnék tenni hidrofóros kútra, hogy a víz iható legyen. A kútból jövő víz nagyon enyhén nitrátos, kissé talán sós is és félek, hogy bacik is lehetnek benne.


Nézegettem vízszűrőket. Van pl. 6000 Ft-ért vízszűrő kancsó, ami állítólag ioncserélt gyantával működik és "csökkenti az alumínium-szennyeződés mennyiségét is". Meg van 18 ezerért, meg van 40 ezerért, meg van 70 ezerért. Meg van kiegészítésként "vízmolekula újrastruktúráló", meg "mágneses vízkőtelenítő", meg minden sz@r. Na nekem ez utóbbiakra nincs szükségem, csak arra, hogy a kútvíz főzésre alkalmas legyen és ha más nincs, akkor azt is lehessen inni, akár gyerekek is ihassanak belőle. Az ásványi anyag újratöltés épp ezért első körben nem érdekel. Csak tisztán a vegyi anyagoktól és bacciktól való mentesítés. Mit válaszzak?


2011. dec. 26. 21:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy napi 4-5 liter leszűrt víz már bőségesen elegendő volna.
2011. dec. 26. 21:21
 2/16 anonim ***** válasza:
A nitrátot mint aniont nem lehet önmagában eltávolítani csak az összes anionnal együtt.Az ioncserélő gyantás szemét meg csak a kationokat cseréli le.Gondold el ha lecseréli a kationokat H+ re akkor savas vízet iszol, ha Na+ vagy K+ ra akkor meg lúgosat. Az ozmózisnyomásos membránszűrő meg desztillált vízhez közeli állapotba hozza a vízet azt vissza kell sózni plusz pénzért. Egyik rosszabb mint a másik!Az ismertetők meg tele vannak ostoba hazugságokkal az írói totál hülyék a kémiához, nekem ez a szakmám hogyan lehet alumíniumot csökkenteni? Az fém!
2011. dec. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A desztillált víz minőség nekem megfelelő. Azt már lehet főzésre használni, fröccsöt felönteni, limonádét készíteni. Egyszer-ketszer meg is lehet inni. Nem folyamatosan csak ezt innánk.
2011. dec. 26. 21:57
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem teljesen desztillált vízat csinál a ozmózisos szűrő 20-75uS/cm vezetőképességű vízet ahogy írtam és a bakteorológiai tisztasága kétséges.Egy aktív szén szűrőt azért be lehet tenni.

"vízmolekula újrastruktúráló" Aki ilyen agyament baromságot leír örökre eltiltanám a kémiától!

2011. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled, és mint mondtam, "újrastrukturálóra" és egyéb hülyeségekre nekem sincs szükségem. Én csak egyszerűen tiszta vizet akarok önteni a pohárba. A kútvíz nitrátos, sós és talán bacis. Ez jó hozzá?


[link]

2011. dec. 26. 22:34
 6/16 A kérdező kommentje:

Vagy ez?


[link]

2011. dec. 26. 22:36
 7/16 anonim ***** válasza:
Az első kancsó kationcserélős a nitrát egy az egyben átmegy.A második többet távolít el de nem egyértelmű az összes funkció ha venni akarsz azért inkább azt.
2011. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. Nem feltétlenül e kettő közül akarok választani. Ha a második sem jó, akkor azt sem venném meg. Olyat akarok, amiből, ha limonádét csinálok, egy gyerek is megihassa. És - természetesen - elérhető áron.
2011. dec. 26. 23:15
 9/16 anonim ***** válasza:
Az ozmózisos membránszűrő az anion kationokat is egyforma mértékben távolítja el csak azt egy aktív szén szűrővel vagy UV lámpával kell kiegészíteni a baktériumok miatt.Az a baj ezekkel a vízkezelőkkel hogy az egyébként iható ívóvíz kezelésére vannak.Azt meg kellene nézetni hogy mennyi a nitrát a vízben és az ozmózisos kezelés után mennyi marad.
2011. dec. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Az a baj ezekkel a vízkezelőkkel hogy az egyébként iható ívóvíz kezelésére vannak."


Pontosan ettől tartok én is, hogy a legtöbb eszköz "iható vízből csinál ihatót" és semmiért nem vállalnak felelősséget. De már 30 éve vannak forgalomban mindenféle "kütyük", amivel a szomjas vándor akár Indiában a folyóvízből iható vizet tud varázsolni.


Hajjaj. Egy bevizsgálás 10 ezer Ft, itt kettő vagy több is kellene, az pedig már egy közepes árú eszköz árával összevethető. Én úgy gondoltam, hogy ezt a gyártónak kellene elvégezni, tudja már, hogy mit ad el.

2011. dec. 27. 01:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!