Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Érdemes egy négytagú családnak...

Érdemes egy négytagú családnak (normál mindennapi használat mellett) gáztűzhelyről elektromosra váltani? Fogyasztása sokkal több, vagy kevesebb-e?

Figyelt kérdés
És ha igen, milyet érdemes venni, kerámialapost, indukcióst, drágát? El vagyok veszve az infók között.

2012. júl. 4. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, mert az elektromos tűzhelyet drágább használni, az áram drágább.
2012. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az elektromos tűzhely nagyon pazarló. Indukciósra váltsatok, az a leghatékonyabb (csak olyan edények is kellenek hozzá, nem olcsó mulatság, viszont tényleg zéró a vesztesége, mert maga az edény talpa válik a hősugárzóvá).
2012. júl. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Zabálja az áramot! Ha nem muszáj ne váltsd le! Az indukciós főzőlap az jó ötlet!Az ideálisnak amit a szakácsok is szoktak mondani fölül gázos alul villany ! Hogy miért ? Mert fölül a villanyt általában csak három fokozaton tudod használni,a gázt pedig tudod állítgatni is! Alul viszont a villany a jobb mert van hőszabályzó általában a sütőben és ez érzékeli a hőmérsékletet így biztosan akkora a hőfok amekkorának kell lennie. A gáznál ezt nem tudod konkrétan beállítani csak kis láng,nagy láng!
2012. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekünk a főzőlap gáz, mert olcsóbb a használata, mint a villanyé. (Viszont nagyon tetszik nekem a teljesen sima üveg felület, de lemondtam róla. Igaz a gázosom is fekete üveglapos, de a rózsákat viszonylag nehéz takarítani.) A sütő villany, mert az süt szépen.
2012. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!