Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konyhába (laminált) parketta?

Konyhába (laminált) parketta?

Figyelt kérdés
Mennyire szívja meg magát felmosáskor? Nehezebb tisztítani, kényesebb, mint a járólap?
2009. aug. 11. 14:58
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Ha jó minőségűt veszel nem szívja be a vizet,mert a szobában is felmosunk,de ha leejtesz egy kést vagy valami nehezebbet,nálam gyakran előfordul,annak nyoma marad,bár az olcsó padlólapot is tönkreteszi.Vannak bambuszparketták,aminek nagyon kemény az anyaga,nem olyan sérülékeny,az még fürdőbe is jó,kb10000ft körül kezdődik/m2
2009. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Igen kényesebb, az olcsó fajták hordozó anyaga megszívja magát és az illesztéseknél ez is meglátszik. A drágábbak meg már elég drágák. Ha a cél a mezítlábas érzés, vagyis nem akarsz a hideg kövön felfázni, akkor sem ez a jó, mert a felülete egy rideg-hideg lakk, egyáltalán nem természetes tapintásra. (Most a 8eFt-s laminált padlólapot nem veszem ide, mert annyiért meg kapsz valódi fát is, ami lakkozható/csiszolható.)


A bambusz jó, nálunk az étkezőben az van, jól bírja, bár a felületi keménysége nem magas, mint ahogyan előttem írták, inkább átlag alatti, a karcolódások meglátszanak rajta. (Ez valójában préselt bambuszfű/sás. Az ára stimmelt.) Az igazán kemény felületek egyes trópusi fák, de azok gyakran 20eFt felett is lehetnek négyzetméterenként.

2009. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A bambusz jó. Szerintem az előttem szólónak nem igazi bambusz parkettája van.

A miénk ugyan nem laminált, hanem nútos hajópadló szerű, a fürdőkben is ez van és a konyhában, ebédlőben is, meg sem látszik a vasalt tűsarkam. Nagyon kemény, de a felülete nem lakkozott, hanem nagyon jó természetes tapintása van.

Azért nem jó, ha áll rajta a víz, de a felmosással semmi gond.

Ez viszont 25 ezer volt m2-ként

2009. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Kényesebb a jàrolapnàl,én nem tennék konyhàba,föleg ha ràcseppen a forro olaj,vagy hasonlo baleset történik,bàr laminàtnak is több fajtàja van.

Én biztos hogy örök hive vagyok a jàrolapnak.

Laminàtot hàloszobàkban,nappaliban tudok elképzelni csak.

2009. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Én vigyáznék vele! Ha az illesztése egy idő után meglazul, akkor a konyhában kiömlő cucc (mert néha miért ne borulna ki bármi), aláfolyhat, megposhadhat, szaga lehet.
2009. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk az van tavaly ősz óta, és semmi gond vele, pedig a legolcsóbb fajta. Sehol semmi púposodás, vagy ilyesmi. Tökéletes.
2009. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Ja, és ha jól van lerakva, akkor nem lesz rés a lapok között. Nálunk már csöppent rá forró olaj is, és semmi, de semmi nyoma nem maradt.
2009. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
a van pénzed, ne laminált legyen.. emgszívni nem szívja magát. a laminált amgy sz*r, vonnzza a port, hülyén kopog.. undorító.. sima fa padló.. elég drága, de pl. én erre beruháztam.
2009. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Jó minőségűt kell venni! Nem is laminált parketta az, hanem parkettpanel. Ennek a kopó része is igazi fa, nem pedig egy fólia, mint a laminált parkettákon.


Ha ilyet veszel, az bírni fog mindent. A Koppenhágai repülőtér tranzit része is ilyennel van burkolva, és elég jól bírja, pedig az a légikikötő cca 10X nagyobb mint a mi Ferihegyünk.

2009. aug. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Undorító? Azért ne beszéljünk már hülyeségeket. A síma fa padló százszor rondább, maradibb.
2009. aug. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!