Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Minden évben ősszel penészedni...

Minden évben ősszel penészedni kezd a szobám fala. Mit tehetnék, hogy végleg megszűnjön?

Figyelt kérdés
Kb.3 éve van ez a dolog,ilyenkor penészgátlóval fújkálom a penészfoltokat,olyankor egy darabig nincs gond,de én végleges megoldást szeretnék. Korábban nem volt ilyen problémám,csak az utóbbi években.lehetséges,hogy az ablakkal van gond?

2012. nov. 17. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Azért penészedik, mert nem tud eltávozni a pára. Ha a gyakori szellőztetés sem hoz eredményt, akkor lehet próbálkozni szellőző beépítésével az ablakba, vagy esetleg szellőzőrendszerrel.

A penészirtó nagyon káros az egészségedre! Talán még a penésznél is károsabb...

2012. nov. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ablakcsere (ami miatt nem tud kimenni a meleg, de a pára sem) vagy a gyengébb fűtés is okozhatja. Azért ősszel kerül elő, mert a falak lehűlnek a szoba levegőjéhez képest, és a meleg levegőből lecsapódik rá a pára. Ugyanaz a jelenség, mint amitől a szemüvegre is lecsapódik a pára, mikor bejön valaki a házba: a hideg szemüveglencse felel meg a hideg falnak.


Rövid távú megoldás a gyakori szellőztetés (csak 1-2 percig tartó, de azt 2-3 alkalmommal naponta), ami valamennyit segíthet, hosszú távú a fal szigetelése.

2012. nov. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kalmj ***** válasza:
100%
Egy jó ablak. A levegő ventillálása. A sarkokba hungarocell stukkó. Vegyél egy (digitális) barométert és tartsd a párát lehetőleg 50% körül szellőztetéssel! Meg fogod látni, ha túlhűtöd a szobát, újra elindul fölfelé a páratartalom.
2012. nov. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen,a gyakori szellőztetés elég jól be szokott válni,de ez tök gáz,hogy az előző házunkban,ami öreg ház volt,nem voltak ilyen problémák,most pedig az új házunkban(ami 6 éve épült)mindig csak a bajok vannak.
2012. nov. 17. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az új házban "túl jó" az ablak. A rosszul záródó régi ablakok , amik "húznak", biztosítják a folyamatos légcserét.
2012. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen,én is gondoltam már erre...visszasírom a régi '60-as években épült házunkat...:(
2012. nov. 17. 13:00
 7/9 kalmj ***** válasza:
Egy ablakot tönkretenni nagyon egyszerű. Megfúrod pár ponton és ráerősítesz egy alu' lemezt, hogy ne essen szét. Tévúton jársz, de te tudod.
2012. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért ezt a verziót inkább kihagynám...jobb szellőztetni :)
2012. nov. 17. 15:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem fűtöd rendesen a helyiséget, attól is lehet ilyen probléma. Nálunk volt 1 év, mikor a kis szobában nem fűtöttem, és egy jó nagy penészfolt lett a falon.

Lekezeltem, eltűnt, azóta mindig rendesen befűtöm a szobát, és 3 éve nem jött elő.

2013. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!