Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen ötleteitek vannak az...

Milyen ötleteitek vannak az alábbi ház esetében? Hogyan lehetne átalakítani?

Figyelt kérdés

[link]

Ez a jelenlegi házunk egy régi parasztházból lett átalakítva. Szeretnénk átalakítani, felújítani, de egyenlőre nincs túl sok ötletünk. A jobb oldali szobát jelenleg nem használjuk.

A megkötések:

nyitható ablak csak az északi oldalon lehet

a belső falakat ki lehet venni

hozzáépíteni a telek beépítettsége miatt nem lehet

Amire szükségünk lenne:

nappali, konyha, (esetleg spejz)

fürdő

2 háló (az egyiknek legalább 12nm-esnek kéne lennie, hogy legalább a meglévő bútorokat ne kelljen lecserélnünk)



2012. dec. 19. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Mit szeretnétek rajta alakítani?képet nézve megvan amit szeretnétek
2012. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez így nagyon rossz elrendezés. Nem nyílhat a szoba a konyhából vagy a spejzból, nincs is elég hely egy ajtóhoz se.
2012. dec. 19. 11:42
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

nos én abból a 3,5x3,5 ből csinálnák nappalit egybenyitva a konyhával...a nappali akkor szép ha világos szóval északi és keleti ablakokkal. Vagy a konyhát áttenném abba a 3,5x3,5 es helyre és + étkező majd onnan nyílna a spejz, a konyha folyosó részt egybe nyitnám és ott lenne egy kicsi nappali szerű ahonnan a szobákba is lehet menni.

Jobbak nem igazán jutnak eszembe

2012. dec. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk még az ajtók lényegesek lennének.
2012. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az elrendezéssel szerintem nyilvánvaló, hogy a két hálószoba a ház két végén lesz: az egymásba nyíló hálószobáknál rosszabb nem nagyon van.

A keleti oldalon lévő szoba tökéletes a meglévő bútoraitokhoz, szóval az maradna. A többi falat fognám és egy az egyben kiütném.

A jelenlegi hálószobából lenne a másik hálószoba, de a falat másfél méterrel beljebb vinném. Így van egy 12.25 m2-es hálószobátok, és egy 10.5 m2-es hálószobátok. Gondolom, a gyereké, szerintem z egy teljesen megfelelő méret, de persze lehet nagyobb is, ezt ti döntitek el. Mindenesetre most ezzel a mérettel számolok.

Maradt 26 m2 a többi helyiségre. Ez nem sok, de okosan meg lehet oldani. Én a következőt csinálnám: az egyik hálószoba mellé kerüljön a déli falra a fürdő, mondjuk 2*2.5 m-es. A kelet-nyugati oldala 2 m, az észak-déli oldala 2.5 m. Így az északi oldalon lesz egy 2 m hosszú, 1 m széles folyosód, ami a hálószobába visz. Ez pont olyan széles, hogy a végébe befér egy ajtó, illetve akár a fürdő is nyílhat erről a kis folyosóról, így a nappali nem lesz tele ajtókkal. Másrészről viszont célszerű egy ilyen kicsi fürdőben a hosszabbik oldalra tenni az ajtót, hogy ne foglaljon el felesleges helyet a közlekedő, sőt ha kádat akartok, akkor szinte biztos, hogy csak oda kerülhet.

A konyhát praktikusan a másik háló mellé tenném. Itt két lehetőség van.

Mivel a maradék hely, amiből lejön még a konyha, nincs 20 m2, a térérzet szempontjából célszerű lenne amerikai konyhát csinálni. Ezt a fürdővel átellenesen rátolnám ugyanúgy a déli falra, optikailag egy pulttal és fölötte 20-25 centis könyöklővel választanám el a nappalitól. A déli dalra kerüljön nyitható világítóablak. Természetesen a fürdőbe is, mert annak más szellőzése nincs! A nappali déli falán már a nyithatóság nem fontos, de a fény igen. Oda én szívem szerint üvegtéglát raknék, bár ha földház, akkor ez macerás, akkor oda is lőrésablakok kerüljenek. Jól tippelek egyébként, hogy a déli fal egyben a telekhatár is?

Konyha megint: ha ezt az amerikai konyhás megoldást választod, akkor nem nagyon tudsz kamrát építeni, esetleg az északi falra odacsaphatsz egyet, de az elég bénán néz ki, plusz az ablakoktól veszed el a helyet. A déli falra meg azért nem érdemes rakni, mert azt nyáron tűzi a nap, minden megromlik benne. Meg egyébként is körbe van fűtve, szóval sehogy nem nyerő.

Ha mindenképp külön konyhát akarsz, azt úgy tudod megtenni, hogy a fürdővel átellenbe rakod, de az északi oldalra! Hasonlóképp, mint a fürdőnél, hagyj egy kis folyosót, csak a déli oldalon, onnan legyen a szoba és a konyha bejárata. Így a konyha is kap természetes fényt, és nagy, nyitható ablakot. Ebben az esetben a konyhából csíphetsz le egy kis helyet a kamrának. Ezzel a megoldással csak az a gond, hogy ha csak 6 m2-t csípsz le, amiből egy borzasztóan kicsi lyuk lesz, a nappalid 12 m2 marad, ami szintén egy borzasztóan kicsi lyuk nappalinak. Szóval ha nem muszáj, akkor ne tedd, inkább legyen amerikai konyhád.

És maradt az előszoba. Ha jól tippelek, ezt nem tudjátok egybenyitni a nappalival, és ez nem is baj. Ha el tudjátok viselni, hogy az emberek a nappaliba lépjenek be és ott alakítotok ki egy kicsi előszobarészt, akkor van 4 m2 helyetek. Ez egy olyan rész, amit kifűteni macerás, mert 3 külső fala van, viszont az északi oldalon fekszik. Tökéletesen ideális kamrának! Méghozzá olyan kamrának, ami egyben általános tároló is, mivel gyönyörűen beférnek ide a váltás ruhák, stb. Ami azért is jó, mert így nem az amúgy se túl nagy szobákból veszik el a helyet a szekrények.


Remélem, kb érthető volt, ahogy leírtam, szerintem így egy jó kis házat lehetne csinálni az adottságokhoz képest.

De a legjobb egyébként az lenne, ha fognátok és beépítenétek a tetőteret, és felraknátok oda a két hálószobát. Akkor lent lehetne nagy nappali, nagy fürdő, nagy konyha, kamra, és minden ablakkal. Csak hát ez jóval többe kerül persze.

2012. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen a déli fal a telekhatár is és sajnos 2 oldalán a háznak épület van, és elég keskeny is. Igen, azt elfelejtettem, hogy külön nyíló szobák kellenének, az amerikai konyha nem probléma, az is jó. Sajnos volt már nálunk az építész és azt mondta, hogy a ráépítés nem jó, mert nem elég erős a födém...
2012. dec. 19. 14:52
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Na én kb. erre gondoltam: [link]

Sajna így 4 m2-t veszítetek a közlekedők miatt, ebből kettőt le lehet faragni, ha pl. olyan konyhát csinálsz, ami nem amerikai, hanem egyszerűen a nappali sarkába beállítod a konyhabútort. Viszont akkor mindig mindenkinek háttal fogsz dolgozni. De az is lehet, hogy egészen közel rakod az étkezőasztalt, és az egyben a munkapultod is, akkor helyet is spórolsz, nem is állsz háttal, és a konyha melletti 2 m2-es közlekedő is eltűnik.


Remélem, tudtam segíteni, vagy legalább ihletet adni. :)

2012. dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TappancsMancs ***** válasza:
A 7es az egész jó de a konyhát áttenném a fürdő mellé, a bejárattal szembe. Akkor a vásárlással nem kell a nappalin átmenni hanem egyből le lehet pakolni a konyhában. Meg akkor a vizesdolgok is közelebb lennének egymáshoz. A folyósó az egyben lenne de nyitna rajta ha a konyha bal oldala egyezne az előszoba bal falával. A területeikkel lehetne variálni hogy melyik mekkora legyen.
2013. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 TappancsMancs ***** válasza:

Így

[link]


A te ötletedből indultam ki mert az nagyon jó. Ha így lenne akkor előnyei hogy csak egy folyósó marad és kisebb, konyha a bejáratnál, és a két fal még igény szerint állítható, a két szélső hálószobafalhoz meg nem is kell nyúlni, vizescuccok közelebb vannak.

2013. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 TappancsMancs ***** válasza:
Asszem a hálószobákat tényleg jobb lenne kisebbekre venni és növelni a nappalit. Az tényleg jobb.
2013. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!