Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Segítség! Melyik tapétát...

Segítség! Melyik tapétát választanátok a helyemben? (kép)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Festés előtt állok, és úgy döntöttem, hogy a szobám úgy lesz megcsinálva, hogy egy adott színnel ki lesz festve, és a leghangsúlyosabb falon lesz 3 vagy 4 csíkban tapéta, olyan, ami illik a színhez. Kis méretű, tetőtéri szobám van. Ezek a minták, amik közül nem tudok dönteni. Szerintetek?

1. [link]

2. [link]

3. [link]


2013. jún. 28. 15:46
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:

Nekem ezek a minták és a színek nem nagyon tettszenek. Az első egy kissé giccses, a második rendkívül vibráló, a harmadik elmenne valahogy, de a színe annak is nagyon lapos ahhoz, hogy feldobja a szobát.

Küldök pár képet, amit két ikerpárnak készítettem festéssel kombinálva, Az egyik lila, a másik bíborban keveredik.

Ha csak egy falat akarsz tapétázni, akkor annak ütősnek kell lenni. Például a tapétát nem függőlegesen ragasztottam hanem vízszintesen. elég eredeti lett.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:

Nekem volt csíkos, roppant idegesítő volt egy idő után, főleg amikor lázas voltam és hullámzott minden csík. :-)

Tudom mindenkinek más az ízlése, de őszintén megmondom, nekem a háromból egyik sem tetszik.

2013. jún. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
A csíkos csak akkor idegesítő, ha minden csíkos. Ha csak egy kevés felület van tapétával mintázva az ellensúlyozza a lágyabb harmonikus falat. Ezeknek éppen az a szerepük, hogy kissé kiemeljenek egy részt a szobából. Itt fontos, hogy a nagy felületű falak lágyabbak legyenek, az amúgy is ferde , vagy kisebb falak pedig vagy harmonikus de eltérő , vagy komplementer színekkel emelkedjenek ki a szoba felületéből.
2013. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 TappancsMancs ***** válasza:
37%

A tapéták szerintem viszonylag kellemesek, de a hátrányuk hogy nagyon kimennek a divatból és megunhatóak. Pont azért mert ennyire jellegzetes a mintájuk. A legdrágább házakban nem nagyon szoktak tapétázni, mert az mindent összevetve gagyibb dolog mint a festett fal. A tapéta a - és bocsi én is ide tartozok :) - de a kisembernek lett kitalálva, hogy nyomtatunk neked mintákat és cserélgessed. A tehetősebbeknél nem szokott lenni tapéta vagy ha még is van az nagyon minőségi és kifinomultabb a stílusa is mint ezeknek amiket mutattál. Én elsősorban a festést javasolom és azt is egy alap fehérrel vagy krémszínnel. Biztosan beválnak. A fehértől szép világos lesz a lakás, a krémszíntől meg megnyugtató.


google: exclusive interior home

[link]


Vagy csak simán, google: interior home

[link]


Tapétát alig látni ott ahol bőven van pénz, ha még is annak igazán a lakás bútoraihoz illő a mintája és kifinomultabb a stílusa is. Szerintem felejtsd el a tapétát és fessed. Nem fogod megbánni.


Ha még is tapétázol akkor azt válaszd amelyik a bútoraidhoz jobban illik. Bútorokhoz, szőnyeghez, függönyhöz, úgy mindenhez.


Most vettem észre, hogy tetőtéri a szoba. Hűű az nagyon jó! Azt el ne rontsd valami színes dologgal! Sima fehér és ragyog:

[link]


Max ha nagyon variálni akarsz egy lágyabb krémszín az egyik falra és kész.

2013. jún. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
Csíkosat még véletlenül sem. Legyen az lila, vagy sárga.
2013. jún. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 TappancsMancs ***** válasza:

Nézd meg milyen szuper egy tetőtéri szoba fehéren, hangulatos és csupa napfény:

[link]

[link]

[link]

2013. jún. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 TappancsMancs ***** válasza:
Ha mutatsz a neten egy szuper tetőtéri lakást/szobát ahol hasonlatos tapéták vannak mint amiket mutattál, akkor visszavonom. :D Bár akkor sem mert egyet lehet találnál. Csak rámenne a heted. :) De nem "kispolgárit" hanem szupert. Ízléseset.
2013. jún. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 TappancsMancs ***** válasza:

Még kis adalék hogy nézne ki fehér falakkal

[link]


El ne rontsd azzal a tapétával :P

2013. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:

A kisembereknek max a fűrészporos tapéta van kitalálva.

A tapéták árait megnézed, akkor nem gondolsz a kisemberekre. Menj be egy tapétaboltba és csodákat látsz. Egy tekercs tapéta akár 70000 Forintba is belekerülhet.

Én speciál olyan tapétát teszek fel neked, amilyent csak akarsz. Ha akarod egy gőzmozdonyt, vagy esetleg a te arcképedet. És mutatok pár tapétát, amit nem hiszem hogy lekőröz egy fehér fal. Pár kép a munkákból.

Vannak köztük valóban kisemberkék is, akiknek a falukon meseképek köszönnek vissza. És ezek olyan tapéták, amelyeket nem is látsz a falom, mert olyanok, mint egy freskó. Lehelet vékonyak, tehát nem tapétaként érzékeled, hanem freskóként. Bármekkora méretben felrakom a szobád falára. 1m2-től 100m2-ig.Ahogy óhajtod.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 TappancsMancs ***** válasza:
27%

"A tapéták árait megnézed, akkor nem gondolsz a kisemberekre. Menj be egy tapétaboltba és csodákat látsz. Egy tekercs tapéta akár 70000 Forintba is belekerülhet. "



Az a legszomorúbb benne, hogy a kisembereknek drágán adják azt amit a tehetősek nem használnak. Az ára nem igazolja, elég megnézni a pénztárcásabb villákat nincs ott tapéta és főként ilyen csiricsáré mint amit gyártanak.

2013. jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!