Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Sarokkád vagy klasszikus...

Sarokkád vagy klasszikus egyenes kád? Hogyan válasszunk minél megfelelőbben egy 4,5 m2-es fürdő berendezésekor (fürdő falának szélessége 1,70m)?

Figyelt kérdés
2008. júl. 19. 00:17
 1/6 anonim válasza:
100%

Mindkét kád esetén max. 160cm.-est tudsz betenni, bár az egyenesből 170cm is lehet hogy van. Sarokkád hátránya, hogy nem lehet bent elfeküdni, olyan a belső kiképezése. Bár ez a fürdési szokásokon múlik, hogy kinek mi a fontos. Van belőle u.n. asszimetrikus, aminek a rövidebb oldala kb. 80 cm, és szimmetrikus, aminek mindkét oldala egyforma. Akkor tudsz igazán jól dönteni, ha megnézed boltba, hogy élőben milyenek.

A mosdót, wc-t úgy számold, hogy 60cm szélesek. Ebből adódóan sarokkádból is csak asszimetrikus jöhet szóba, mivel a fürdő másik fala 2,6m. ( Sarokkád+mosdó+wc vagy mosógép=80+60+60=200cm, marad 60cm, de az kell, hogy kicsit szellősebb legyen a fürdő, ne legyen túlzsúfolva.

Remélem tudtam segíteni.

2008. júl. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk épitett a kád!Olyan pici a fürdőnk , hogy ide be se tudtunk volna tenni vásárolt kádat.Esetleg kérj árajánlatot medence építő emberektől.
2008. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nézegettem a kádakat reklámozó oldalakat is, s hát elnyerte a teszésem egy-két érdekesebb forma. A gond az, h. a férjem nyújtózkodni szeretne, s ő emiatt inkább a sima kádra szavazna, én meg ilyen forma-bolond vagyok s az asszimetrikus meg a sarokkádak tetszenek nagyon. Két kisgyerekünk is van ( egy- s majdnem négyéves), s úgy tűnik a sarokkádban jobban lehet hancúrozni. Legalábbis én így képzelem. ezért tettem fel a kérdést, lássuk kinek milyen tapasztalatai vannak e téren.

Köszi még egyszer!

2008. júl. 20. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
persze, kurva szép a sarokkád, és tényleg az a jó benne, h nem olyan átlagos, viszont azt is kalkuláld bele, h sztem te fogod hetente kisúrolni, és az nem 1 leányálom...
2008. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igy van, ezt is szamitasba kell venni. Koszi!
2008. júl. 26. 13:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyenesben több a hely, asszimetrikust csak akkor, ha a normál sarokkád nem fér. Sarokkádban is van olyan, aminek szinte az egésze víztér! Az olyan formát, ami gyakorlatilag belülről egy rövid keresztbe fordított normál kád + a sarokban egy padka, felejtsd el! Arra figyelj még, hogy ne a végén legyen a lefolyó, hanem a közepe táján, így egyszerre ketten is beleülhettek, annélkül, hogy a dugó nyomná a hátsótokat!
2008. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!