Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Üdv.! Milyen hőszigetelő,...

Üdv.! Milyen hőszigetelő, esztétikus térelválasztót tudnátok ajánlani az alábbi célok megvalósításához?

Figyelt kérdés
Egy viszonylag nagy alapterületű házban lakunk, amelyben a nappalinkat csak egy boltív választja el az ebédlőtől. Ezt az ebédlőt csak ritkán használjuk, ugyanakkor a mellete lévő folyósóval együtt hatalmas méretű (kb. 45 m2), ezért ennek a kihasználatlan résznek a fűtése minden télen vállalhatatlan pluszkiadásokat generál költségvetésünkbe. Igy olyan térelválasztó panelre lenne szükségünk, amit a hideg elmúlásával letudnánk bontani rombolás és nagy munka nélkül, majd jövő ősszel újra felszerelni és így tovább. Fontos az is, hogy naponta párszor kénytelenek lennénk közlekedni rajta, így nyithatónak, emelett esztétikusnak és jól szigetelőnek is kell lennie. Aki már nézett szembe hasonló kihívásokkal, esetleg szakember, az nagyon sokat segítene nekem a tanácsaival. Köszönöm előre is.

2014. aug. 23. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Létezik erre egy jó találmány, ajtónak nevezik felénk...

:D

[link]

Ezt pl. méretre készítették:

[link]

ők:

[link]


Egy ajtó jóféle 1k-s üveggel külön hőszigetelés nélkül is csodát tesz. Ősszel felakasztjátok, tavasszal leveszitek, alig van vele macera.


Szerintem.

2014. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha van mellette elegendő falfelület, esetleg egy tolóajtó (kétszárnyú) is szóba jöhet, lehet, hogy kevesebb vele a macera (bár kevésbé esztétikus).
2014. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Üdv.! Az ajtó kétségkívül nagyon hasznos találmány!:) Igazság szerint én vmi kreatívabbra gondoltam, de a gyakorlatban inkább csak a boltíves ajtó és a tolóajtó létezik alternatívaként. Frankó ajtókat dobnak össze a szecsei muhelybe, a kérdés már csak az anyagi vonzata. Nem tudtok hozzávetőleges infókat róla? Esetleg spéci műanyagból is lehetne, az biztos olcsóbb. Köszi mindkettőtöknek!
2014. aug. 24. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!