Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen fali kombi gázkazánt...

Milyen fali kombi gázkazánt ajánlotok ami jól bírja és nincs vele gond?

Figyelt kérdés

most akarunk vásárolni fali kombi gázkazánt mert ami volt teljesen tönkre ment 1 nimbusz kazán volt(többször javítva lett) nagyon ócska kazán nem bírt ki 1,5évet ezért szeretnénk vásárolni 1normálisat a gázszerelő demrand solaris kazánt ajánlott szeretném megkérdezni a véleményeteket(tapasztalatotokat) róla!

vagy vmi más márkát ajánlanátok ami nagyon jó és bevált kb 180-200e ft szánunk a kazánra.

köszönöm!


2010. jan. 17. 09:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
Üdvözöllek!Én 12éve foglalkozom gázkészülék javítással,gázszereléssel fényképes igazolvánnyal ellátva!A gázszerelőd által ajánlott Demrad készülékek nem biztos hogy jó választás.Elég sok probléma van velük,minőségük jól látszik az ár fekvésükből is!Kb. egy kategoria a Nimbusszal.Merem ajánlani a Westen típusokat (Szatmári KFT. forgalmazza) és a Saunier Duval-t is.Ezek árban 150-200-ezer ft körül mozognak és abszolút megbízható darabok.Jók még a Junkersek is,a Vaillantot a neve és ára ellenére nem nagyon dícsérik.Röviden ennyi!A két márkában bátran megbízhatsz!
2010. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ és a segítséget ma beszélek más gázszerelővel
2010. jan. 17. 10:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagyok gázszerelő, csak praktikus tanácsot adnék a választáshoz: mi anno, 13 éve egy francia márkát választottunk, dicsérték, nem is volt olcsó, akkor fizettünk érte 210ezret! Egyre nem gondoltunk: javítás. Budapest mellett, városban lakunk, de az egész városban egyetlen szervíz egyetlen szerelője tudott hozzányúlni, ha bármi bajunk volt. Egyetlen (!) "maszekot" sem találtunk, aki vállalná, nem ismerik (volt, aki tőlünk hallott erről a márkáról először!), nincs alkatrészük hozzá. Nagyon kevés gondunk van/volt, de az - hála Murphynek - jellemzően csak hétvégén és ünnepnap jött ki :=), persze senkit sem találtunk, aki hozzá mert volna nyúlni. Ez a szerelő közben már nem dolgozik ott, a szervíznek pedig nem éri meg mást "kitaníttatni", alkatrészt tartani, stb. Most még lehetetlenebb a helyzetünk, ha baj van, de még az éves tisztításhoz is Pestről kell hívni a másik szervízt, jó, ha 2-3 napra felveszik a hibát és a kiszállásra 4ezret számolnak eleve.

Amúgy a kazánunk jónak mondható, 13 éve hűségesen szolgál minket, de ha baj van, akkor a gyatra szervízháttér miatt nagy baj van.

Azt javaslom, hogy a választás előtt nézzétek meg a készülék garancia papírjain a szervízhátteret is és kérdezzetek meg néhány vállalkozót is! Minél többen foglalkoznak vele, annál nagyobb biztonságban vagytok.

2010. jan. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk Saunier Duval van,megelégedésünkre.Már kétszer kellett kazánt vennünk (nem ugyanoda!),mindig ezt vettünk,eddig hibátlanul működtek.
2010. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem Ferroli Oasi C25 kombicirkóm van, hibátlanul működik 6 éve.

Alkatrészt is adnak hozzá szó nélkül a szaküzletekben (anódot kellett már cserélni benne, mert nagyon kemény a víz erre), nem úgy mint a "nagy" márkárhoz, amiket csak a saját szerelőjük tud aranyáron javítani, mert nem adnak másnak alkatrészt!

2010. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nem a gázszerelő a hibás..gondolom ő csak olcsót akart ajánlani...ezért nem kell lecserélni...ragaszkodni kell hogy olyat hozzon amilyet szeretnénk...:)
2010. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk Ferroli Econcept 25C kondenzációs kombikazánunk van, és nagyon jól bevált.
2010. jan. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Demradot sok helyen szidják, én is így tudom. Török kazán. Szerintem német kazánt válassz, pl egy Viessmannt. 200e-ért az alaptípusú zárt égésterű kombit már meg lehet venni.

Gondolj bele, ha autót vásárolnál egy olcsó török kocsit vennél, vagy egy német BMW-t esetleg Mercedest?!

2010. aug. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Demrad kazánok közül a következő típusok akár 8-10évet is elüzemelhetnek hibátlanul:

HK A120, HK A124, HK A130, BK A120, BK A124, BK A130,

HK A220, HK A224, HK A230, BK A220, BK A224, BK A230,

HK B120, HK B124, HK B130, BK B120, BK B124, BK B130,

HK B220, HK B224, HK B230, BK B220, BK B224, BK B230,

HKB 224C

Fantázianeveik:

Demrad Solaris, Demrad Aden, Low-Nox, Sargon Condense.


Az eladásra szakosodott boltok rossz típusjelzéseket használnak 90%-ban, vagy félregépelik vagy tudatlanok vagy lusták a dobozon elolvasni ! Érdemes odfigyelni mivel a dobozban és a burkolaton belül nem mindegy mi van !

Nézzd meg a következő kérdést:

Demrad solaris gázkazán jófajta?

2011. szept. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
6 éve foglalkozok jóformán CSAK a Demradokkal napi szinten ! Mint minden ez is javítható. Most 2014-ben nem sok boltban látni Magyarországon Demrad kazánt mert idén a gyártónál már csak az új modellek vannak amik magasabb árfekvésűek és most nem ezek a legolcsóbbak és néhány "kolléga" miatt rossz hírnév terjedhetett. Én tartom a supportot és életben a meglévő kazánokat. Mint mindenből van szerencsés és szerencsétlen vásárló és más márkáknál is ugyanígy. Drágább gépekhez az alkatrész is drágább. A jóval drágább gépeknél kevesebbszer kell szerviz de az magasabb összegű. Alkatrész nekem továbbra is van Demradhoz. Mint mindennél a szerelő tehetségessége is nagyban számít egy készülék vagy egy márka megítélésében. Ha a hiba tologatva és nem kijavítva van akkor ott tényleg kínlódik a tulaj és a készülék lesz szidva, főleg ha a tulaj magának netes szereld magad fórumokban tájékozódik és félrediagnosztizálja a készülékét és hibát hibára halmoz. Van akinek a készülék végleges megjavítása az érdeke (és az nagyon h. ember (pl.: én is...), mert ha jól megjavítja akkor sok évig nem lesz munkája). Ezen kívül az emberek hálátlanok ! A hűségesen működő 10-15éves esetleg jól megjavított készülékekről szépen hallgatnak, a negatívumokat hangoztatják és a pozitívumokat észre sem veszik, vendégkönyvbe meg nem írnak ! Minden negatívum mögött sokszor annyi pozitívum van ! Nem a készülék hibája, ha meghibásodik és csak a meghibásodott alkatrészt cserélik ki és a meghibásodást okozó alkatrészt nem, és így ismétlődni fog a hiba. Odafigyeléssel akármennyi ideig elmehet bármiféle készülék ! Típusfüggő minden márkánál, hogy melyiket ajánlanám de a "Demrad Solaris"-t ajánlom (Classic nélkül).
2014. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!