Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerül kb. egy 100m2-e...

Mennyibe kerül kb. egy 100m2-es ház teljes felújítása?

Figyelt kérdés

Hozzávetőleges árak érdekelnek, hogy tudjam kb. mennyire számítsak tételenként. Mindenből egy alap minőségre számolva. Ha valaki csak egy-egy műveletnek tudja nagyjából az árát, nekem már az is segítség. Tervrajz engedély mihez kell, és mennyibe kerül?

Villany átvezetékelése(1konnektor, 1lámpa, 1 kapcsoló,vezeték megvan) villanyóra, víz vezetékelése, fűtés vezetékelése, 1 kémény felhúzása kandallóhoz vagy kályhához, ereszcsatorna, gipszkartonozás/m2, vakolás/m2, járólapozás/m2, nyílászáró berakása ...


2010. febr. 1. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Járólapozás: 2000 Ft/m2+alapanyag


Tervrajz engedélyhez kell egy tervező, aki intézi a dolgot. Mindenképpen kell hozzá hiteles tulajdoni lap, térképmásolat, statikus szakértői véleménye(20.000-50.000 Ft), gázterv, légellátási terv, engedélyhez az illetékbélyeg 20.000 Ft


Villanyszerelés: 150.000Ft kapcsolószekrény-cserével és az összes konnektor-kapcsoló cseréjével.


Ismerőseimnek gázkazános fűtés komplett kiépítése 500.000 Ft volt úgy, hogy a mester ismerős volt.


Minden más annyira esetleges, hogy neked kellene árajánlatot kérned több kivitelezőtől is.

2010. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Erre szerintem senki nem fog tudni konkrét választ, árakat adni. Ez rengeteg dologtól függ.

Látatlanban nagyságrendileg néhány millió forinttal kalkulálj! De ennél közelebbit csak egy alapos helyszíni felmérés után lehetne mondani. Az az is csak egy közelítő ár lenne.

2010. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát, ennyit építettünk hozzá a házhoz. Ha leveszem belőle magát a megépítést,az anyagköltséget, a tetőt, akkor jutunk el addig, amiről te beszélsz... nyílászárok, vakolás, villamos- és vízmű, fűtéscsövek, kazán, radiátorok, járólapok, wc-k, mosdók, fürdőkád,padló, falfestés, ... Nekünk mindez 3 millió forint felett volt (2006-ban, berendezési tárgyak és külső színezés nélkül), úgy, hogy semmiféle luxus nincs a lakásban, átlagos árú minden, vagy akciós. Sok mindent munkadíj nélkül szereltek be, édesapám villanyszerelőmester, rokonságban vannak kőművesmesterek, ácsok.

Elég húzós összegre számítsatok. De persze a legegyszerűbb, ha tényleg rászánjátok magatokat, készíttettek egy tervet és egy költségvetést. És még arra is számoljatok rá nyugodt szívvel, nekünk sem jött ki a tervezett költségből, sőt :)

21/L

21/L

2010. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Kifelejtettem, hogy ezek a mi 75 m2-es házunk tavaly őszi felújításából származó adatok.

2010. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2 éve jól átgondolt teljes (csupasz falakig) felújítás 2,5 milka 64m2-en.
2010. febr. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, ne feledkezz meg a konténerről sem. A törmeléket valahogy el kell szállítani, sőt, belapátolni a konténerbe.
2010. febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Na de az a néhány ezer forint a konténerre több milliós nagyságrendű kiadásnál már szerintem nem oszt, nem szoroz.
2010. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Egy 8 m3-es konténer kihelyezése 25ezer forint körüli, és nem biztos, hogy egy elég. Azért írtam ezt is.


Nemrég estünk át a felújításon, és azt tapasztaltuk, hogy azokból a "kis, pár ezres" összegekből is összejött pár százerez forintnyi kiadás, amikkel nem számoltunk előtte. Pedig egyenként nem jelentős összegek, összeadva azonban szépen túlhaladtuk vele a tervezett összeget vagy félmillióval. :-(

2010. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

csak saját tapasztalatból, nem szentírás:


55nm panel lakás: 2milka. de az olyan fullos, hogy mindenki elájult.

itt tényleg a csupasz falig, padlóig volt minden vakarva, és szinte újjáépítettük a lakást.

szegény anyum, mikor belépett, elsírta magát, annyira tetszett neki :)))

2010. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

14:03, oké, akkor 25eFt pontosságra se lehet szerintem előre kikalkulálni egy többmilliós munkát. Nyilván, hogy az előre nem tervezhető és egyéb költségekre (mint pl konténer) rá kell számolni 5-10%-ot.

Ahogy a kérdést olvasom, ott jelentős fal, födém, stb. bontás nem lenne, úgyhogy 1, maximum 2db 8m3-es konténerbe szerintem bőven elfér a törmelék.

2010. febr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!