Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a jobb fűtés szempontjá...

Melyik a jobb fűtés szempontjából: cserépkályha vagy kandalló?

Figyelt kérdés
Hosszabb távra szeretnénk, állandó fűtésre. Melyik érné meg jobban?
2010. febr. 24. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%

Gázbojleres cirkó központifűtés szobatermosztáttal!!!


Csak nem akarsz a 21. században fával/koksszal/szénnel fűteni?! Hamuzgatni, fát vágni, gyújtóssal szarakodni???


Hol élsz, valami tanyán?!


A fűtést ősszel bekapcsoljuk, beprogramozzuk a szobatermosztátot és majd tavasz végén fogjuk kikapcsolni, mindig kellemes hőmérséklet van a lakásban, ha nem vagyunk otthon vagy éjszaka van, akkor minimálisan fűt.


Kandallót inkább csak dekorációnak építenek, alkalmi fűtésre használható. Cserépkályhát meg már senki nem építtet, manapság már a hétvégi házakba is központi fűtést csináltatnak.

2010. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
81%

kandallót tényleg inkább dekorációként építenek :)

ha melegedni akkor a cserépkályha jobb, amellé oda lehet bujni =)

2010. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
cserépkályha! nekünk is az van, és képzeld első nem tanány lakunk, hanem Magyarország 2. legnagyobb városában... szóval lehet gúnyolódni hogy 21.század meg favágás, de sokkal de sokkal jobb mint egy központi fűtés pl.
2010. febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

CSerépkályha: miután leég a fa még sokkáig sugározza a meleget, ezért fűtésre alkalmasabbnak tartom.

A kandalló se rossz hamarabb adja le a hőt,de miután leég a fa és nem raksz rá, nem sugározz hőt.


CSak megjegyzem, hogy Kanadában elég sok helyen még mai napig fával fűtenek a 21-ik században is. Nálunk sem tudom mi lesz a gázfűtésesekkel, ha egyszer tényleg elzárják a csapokat...Továbbá a tűznek a látványa semmivel sem pótolható..szóval megéri a fáradtságot.

2010. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
Kandalló sokkal jobb mint a cserépkályha. Tapasztaltam mind a kettőt.
2010. febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi ebben a szezonban fűtöttünk először fával ( kályha) és imádjuk! Ez a meleg nem hasonlítható össze a gáz melegével. Van központi fűtésünk és konvektorunk is de csak vésztartaléknak! Tavaly havi 25 ezer volt a fűtésünk költsége most kijön fával 8-10 ezerre! Azért ez sem mindegy!!!
2010. febr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

"...szóval lehet gúnyolódni hogy 21.század meg favágás, de sokkal de sokkal jobb mint egy központi fűtés pl..."


Kedvesem!

Gyerekkoromban (50 éve) a szüleim lakásában cserépkályha volt, tapasztaltam, milyen "mennyei" érzés reggel vacogva ébredni, mert éjszaka kihűlt a kályha és persze a lakás is...

Tapasztaltam, milyen baromi jó, mikor este durranásig kellett rakni a kályhát és akkor meg a hőségtől bolondultunk meg...

Tapasztaltam, milyen állati jó volt, mikor a suliból döghideg lakásba kellett hazamennem és kabátban várhattam, mire este a szüleim hazaérnek és végre befűtenek...

Tapasztaltam, milyen klassz naponta felcipelni a fát/szenet a pincéből, a koszos hamut meg lecipelni...


Ja, és naponta tapasztalom, mennyire kényelmes és szuperjó, hogy ősszel bekapcsolom a fűtést és utána tavasz végéig kellemesen temperált a lakás minden pontja, semmi gondom nincs rá! (Nincs hamu, nincs favágás, nincs szenezés)

2010. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg az nem tapasztaltad meg hogy magad is be lehet gyújtani:((( Én is iskolásként tanultam ám meg! És ugye te nem itt fogsz sírni hogy: Jaj de nagy lett a számla!"
2010. febr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk cserépkályhánk van! Én azt utálom benne, hogy nagyon sokára ad csak meleget! Ez nagyon hideg időben szörnyen kellemetlen!
2010. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk csrép volt, csak elöregedett, és szétszedtük, és egy nagyobb kandallót raktunk be!

Ilyet:

[link]


És teljesen megvagyok elégedve vele4Nem igaz hogy nem tartja a meleget!3db 4*4-es szobát fűtünk vele, és nagyon is meleg van bent!Most du fél 3 van, és még nem gyújtottam be, viszont átlagosan 23 fok van bent!Az hogy persze piszkol, nem tagadom, de van kézi porszívó, és fél perc alatt tisztaság van4A cseréppel sem volt bajunk, csak igen lassan melegszik át!

És térjünk rá az árakra!Van központi fűtésünk is, radiátorokkal, nagy totya kazánnal, és bizony egy nap belenyomtunk 2 talicska fát is hogy jó meleg legyen bent!A kandallónk 1, max 2 kosár fával megy !

A gázkazánunkat kb 3 éve be sem kapcsoltam, mert utoljára 40ezer volt a számlám egy hónapban!A fa amit idénre vettünk 60ezer volt, és ezzel simán kihúzzuk a telet, és még lehet hogy öszre is marad!Szóval olcsóbb a fa mint a gáz, stb!És nem tanyán lakunk mi sem!Az ebédlőben is van egy kisebb kandalló, az fűti a folyosót, és a mellékhelyiségeket is!Biztosan egyszerűbb és könnyebb odatekerni a termosztátnak, de a kandalló adta melege nem hasonlítható össze semmivel sem!

2010. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!