Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ti hol vettétek a konyhátokat?...

Ti hol vettétek a konyhátokat? Mit gondoltok az IKEA konyhákról, illetve ár-minőség arányban milyennek tartjátok? Milyen más konyhát tudtok ajánlani a lentiek alapján?

Figyelt kérdés

Kicsit sötétebb hangulatú, de "landhaus" stílusú konyhát szeretnék 1,5-3 millió forint környékén, kb. 10 m2-re, elektronikát is beleértve (beépített mosogatógép, páraelszívó, indukciós főzőlap, beépített falra szerelt sütő, mikró). Tömör fa munkalappal.


Szerintetek mennyire reális ezen az áron? Sok extrát nem akarok, csak pl. hogy a szemetes lábnyomásra/szenzorral nyíljon, illetve ujjnyomásra nyíljanak a szekrények és finoman csukódjanak.


Az IKEA konyháról többektől hallottam, hogy 'túlárazottak', nem tudom ez mennyire igaz. Illetve akiknek az van, elektronikával együtt, az mit gondol róla?


Hol lehet még jó konyhákat kapni a fent említett áron? Hol érdemes nézelődni?



2016. febr. 15. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Én csináltattam. Kész konyhákkal nekem az a bajom, hogy nem biztos, hogy pont illik a falakhoz. Így egyszerűbb volt. Ikeában van, ami jól néz ki. De amire minden belekerül elég húzós az ára és azt sem lehet teljesen méretre szabni a konyhához.

Mondtam, hogy mit hogyan szeretnék, az asztalos meg rajzolta. Aztán kialakult a konyha.

Mindent ki lehet választani. Corpus, ajtók, munkalap, fogantyúk. Az ár attól függ, hogy miből milyen választasz. Sima bútorlap, szappanmart, tömör fa.

2016. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Ebből a keretből inkább csináltass, ahogy írták, a készen vett nagyon kompromisszumos. Az IKEA nem a legjobb ár-érték arányban. Az asztalos munka is drága, és várni kell, míg elkészül, de megéri.
2016. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik az IKEA konyha, jó a minősége, és jók a garanciakezelésbe is.


Mi sokáig gondolkoztunk az IKEA konyhán, végül nem onnét lett a mienk a barátnőm asztalos apukája csinálta meg, de sok ötletünk az IKEA-ból volt. Ami miatt a csináltatottat választottuk, hogy így nem voltunk kötve a szabványhoz és ha nekünk valahova inkább a 43 cm-es szekrény kellett, akkor oda az asztalos azt csinálta meg.


Szerintem szuper lett a konyhánk, én imádom.

2016. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én csináltam a konyhámat (5 éve) akkor messze a legjobb döntés az IKEA konyha volt. (Ráadásul pont volt akció, azt hiszem 15, vagy 20%) Igaz nekem nem okoz gondot összerakni, gépeket beépíteni, stb...


Ha ezeket nem magad csinálod, akkor nem nagyon éri meg.


Azonban a korpuszok egyszerűen olcsóbbak voltak, mintha egy lapszabászatban vágattam volna őket, A frontok nagyjából ugyanazon az áron, vagy kicsivel olcsóbban mentek, és ebben már benne voltak a vasalatok árai is.


Egyedül a munkafelületet készíttettem máshol, mert ott egyedi igények voltak.


A bútor azóta hibátlanul működik, meg vagyok elégedve vele.

2016. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ikea konyhám van és szerintem nagyon megéri. Asztalos által csinált sok százezres konyhák is vannak a családban én egyáltalán nem vagyok elájulva tőlük, főleg, ha azt nézem, hogy mennyivel drágábbak az enyémnél. Nagyon nagy a méretválaszték az ikeában, gyakorlatilag bármilyen konyhát be tudsz rendezni, ha kitalálod, akkor rögtön elhozhatod és összerakhatod (ami tök egyszerű) és ha bármikor bármi kell még hozzá, akkor is a rendelkezésedre állnak.


A nem is jó minőség stb.ről meg annyit, hogy az asztalos is elmegy a faipariba és ugyanúgy megveszi a bútorlapot, a funért, nehogy azt higgye már bárki is, hogy az asztalos majd csupa fából dolgozik meg ilyenek. Ugyanabból dolgozik, mint az ikea, sőt sok esetben nem olyan jó a minősége, vagy ha ugyanolyan jó, mint az ikeásé (Pl. fiókok, kihúzható kukatároló, teljesen kihúzható és kifordítható sarokpolc, szekrénybe integrált csepegtető tálca) akkor sokkal drágább. A háztartási gépei az ikeának megint jók, whirpool vagy electrolux gyárt nekik, de a nagy különbség az, hogy míg ők a civil termékeikre 1 év garanciát vállalnak, az ikea vállal rájuk ötöt(!) és az ikeás electrolux ugyanazért a pénzért többet tud és/vagy több kiegészítőt adnak hozzá mint a civil electrolux esetében, mert az ikea egyszerűen azt mondja, hogy figyelj electrolux, kell nekem 10 millió sütő, ennyiért.

2016. febr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, igazából megerősítettetek abban, hogy az Ikea jó választás lenne :D


Nem tudtam amúgy, hogy az IKEA gépei márkásak, nagyon hasznos infó volt, mert azzal kapcs hezitáltam, hogy ott vegyem-e, vagy másfélét építtessünk be.

2016. febr. 16. 17:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Megépült azóta? És jó? Én is ikea konyhát akarok, azt hiszem. :)
2017. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!