Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Minden sólámpa nedvedzik?

Minden sólámpa nedvedzik?

Figyelt kérdés
Van egy kis sólámpám és észrevettem, hogy főként bekapcsolt állapotban "nedvedzik"..egy kis helyen már a parkettámat is felmarta. Lehet kapni olyan sólámpát, ami ezt nem csinálja?Ha igen, hol?
2010. máj. 27. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
sehol...azért vizes, mert a párát megköti...
2010. máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
7%

vedd ki a füdőkásból és talán megmarad

vagy bauxittal keverve nagyszerü leves lehetneXD

2010. máj. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ááá PONT ezt a kérdést akartam én is épp kiírni !! :D

Fogalmam sincs, hogy mitől lehet, már kb. 3 éve megvan nekünk az a sólámpa, és eddig még sohasem nedvesedett, kb. egy hete viszont nedves az egész, és az aljából ki is folyik a sós lé. Mondjuk én arra tippelek, hogy mivel mostanában nagyon fülledt, párás az idő.....a múlt héten pedig szüntelenül esett, hogy talán ez játszik közre ebben, hogy a levegő magasabb páratartalma miatt a párát magába szívja, és úgymond olvadni kezd róla a só.Megoldást sajna én sem tudok, de sztem azért amíg nedvedzik inkább ne használd, mert ugye a belsejében lévő elektronika zárlatos lehet a nedvességtől.


Ha valaki tud többet esetleg, arra én is kíváncsi lennék!! :)

2010. máj. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy párás időben csinálja, ezért nem szabad párásító mellé és fürdőszobába tenni. Az enyémen nem észlelek nedvességet szerencsére.

Azt olvastam, hogy ha nedves, akkor is kiszárad ha bekapcsolják mert ugye melegszik, és elpárolog belőle a nedvesség.

2010. máj. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1:22 vagyok. Ezt találtam:

A Himalája sólámpát ne tegye nedves helyre, mert ha túl sok nedvesség éri "könnyezni" kezd. Ilyen esetben először áramtalanítsa, majd vegye ki az az elektromos részt a lámpa oldalra fordításával (nehezebb lámpa esetén döntse el a művelethez). A sólámpát helyezze a meleg fűtőtestre (kályhára) vagy meleg sütőbe és szárítsa ki. Ezt követően a foglalat két oldalán levő rúgó összenyomásával helyezze vissza a foglalatot égővel és használja tovább.


[link]

2010. máj. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőleg ne tegyük nedves helyiségbe. Ha a lámpa mégis nedves lenne, helyezzük üzembe több órára azért, hogy a felesleges nedvességtől megszabaduljon. Az esetleges kikristályozódás a felszínen könnyen eltávolítható.


[link]


szintén 1:22 voltam

2010. máj. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. máj. 29. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!