Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Családi házban melyik fűtés...

Családi házban melyik fűtés lenne a legideálisabb ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami olyan fűtést, ami nem túl drága de mégis jó. A helyzet a következő:


Egyedül élek egy emeletes családi házban. Lényegében én csak a földszintet használom, ott a szobám, onnan egy ajtóval elválasztva a konyha, és szintén egy ajtóval odább a fürdőszoba (emeleten is van 3 háló és egy fürdőszoba).


Ezt a lenti 3 helyiséget kéne nekem valahogy kifűtenem télen. Radiátorok vannak az egész házban, de leengedtem a vizet tavaly hogy ne fagyjanak szét, na meg felesleges és drága lenne az egész házat fűteni. A fönti fürdőben el van zárva a víz, szóval semmi nem tud a hidegben szétfagyni.



Ezt a 3 helyiséget mivel lenne a legjobb és a leg költséghatékonyabb kifűteni? Földgáz be van vezetve, kazánból van a pincében fa és gázkazán is.


Ti hogy oldanátok meg a helyemben? Mi lenne a legjobb?



2019. okt. 5. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Feltölteném a rendszert, az emeletet temperálnám a földszintet fűteném rendesen.

Ha van lehetőséged akkor fával fűteném amikor meg tudom rakni, majd a gáz. Ha tudsz szereltess be egy puffertartályt.

2019. okt. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre nem válaszolok, mert nem tudok, de megjegyzem, hogy az emeleten ne eressz le minden vizet a fűtőrendszerből, mert a tömítések kiszáradnak és egy újabb befűtésnél esetleg eresztenének. Beszélj szerelővel, ő mit mond erről, de én így tudom.
2019. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Nem szabad fűtés nélkül hagyni a nem használt tereket sem, mert tönkre mennek a rugalmas tömítések! Vegyél thermosztátos szelepeket a radiátorokra és temperáld a felső szintet 14-15 fokon. Lent mehet rendesen a fűtés.

A fűtésrendszerből a vizet nem szabad hosszabb ideig leengedni, főleg régi acélcsöves hálózat esetén, mert korrodálódik a rendszer!

2019. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az emeleti radiátoroknak már mindegy, azok még régi szocis szétrohadt radiátorok (pár éve már csöpögtek, de csak a földszinten lett az említett 3 szobában lecserélve újra).


Esetleg még az lehetne megoldás, hogy a 2 csövet ami megy fel elvágnám, le lenne rendesen zárva. A lenti rész fel lenne töltve és akkor ott mehetne a fűtés.

2019. okt. 6. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!