Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Havonta hány köbméter vizet...

Havonta hány köbméter vizet használtok?

Figyelt kérdés

Augustus óta egyedül élek, addig meg 4-en laktunk itt. Szolgáltató (Bakonykarsz) valamiért az utóbbi időben lusta leolvasni a vízórát, amit 2 havonta ő szokott megtenni. Most nézem,június óta átlagot számlázgatot, konkrétan 12 m3-eket, ami azért szerintem kicsit sok! Hétköznap munkahelyen fürdöm ,mosó és mosogatógépen kívül csak az akvárium ami vízfogyasztó, de az is kb ha 1,5 m3-at használhat kéthavonta (nem kicsi és az RO szűrő is eléggé vízpazarló)

Ma néztem az órát, és szerintem 6 m3-al már túlszámláztak, de még így is sokallom, és az a gyanúm, hogy valahol lehet szivárgásom a ház alatt.



2019. nov. 5. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ma néztem az órát, és szerintem 6 m3-al már túlszámláztak,"

Ez a leolvasáskor kiderül.


"de még így is sokallom,"

Az óra mit mutat?


"és az a gyanúm, hogy valahol lehet szivárgásom a ház alatt."

Zárj el mindent és nézd meg az órát.

2019. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosan 2 m3-at szoktak számolni egy főre. De ez nagyon sok mindentől függ. Főleg a fürdés és WC használati szokásoktól.
2019. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A vízmű évi 1 leolvasásra kötelezett és tudtommal a legtöbb szolgáltató át is állt erre, tehát vagy diktálod a mérőállásodat minden diktálási időszakban, vagy ők becsült mérőállás alapján küldenek egy számlát.

Ez nem lustaság kérdése, jogszabály.

Mivel eddig 4-en laktatok ott, ők a 4 ember által eddigi átlagosan használt víz alapján becsültek neked fogyasztási értéket. Teljesen általános eljárás.

Két dolgot tehetsz.

1. A következő diktálási időszakban bediktálod a tényleges mérőállásodat, így a következő számlában jóvá fognak neked írni, ha többet fizettél eddig, mint kellett volna.

2. Megvárod az éves leolvasást, addig kifizetsz minden számlát és majd az elszámoló számlánál írnak jóvá.

A jóváírás nem azt jelenti, hogy visszafizetnek bármit is, hanem azt, hogy addig nem kell fizetned, amíg el nem fogy a náluk pluszban lévő pénzed. Eldöntheted, hogy neked melyik kényelmesebb. Én általában bejelentem a mérőállást, ha nagyon kezd eltávolodni egymástól a szolgáltató által becsült és a tényleges adat. Nekem egyszerűbb, ha mindig nullán állok minden szolgáltatóval, mint elszámolási időszakban vakargatni a fejem, hogy mi is lesz ennek a vége.

2019. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
8 m³ vizet használunk havonta. 2 felnött, 3 gyerek.
2019. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
74%
Volt, pár, hónapja, de nálam le olvasták csak 40m3 többett számláztak, le fényképeztem be vittem és újra számolták, mondták az ilyen elő fordul.
2019. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Csak jelezném, hogy a legutóbbi -éves- leolvasásnál, már nem leolvasták, hanem fotózták a vízórát.

Vagyis már nem lehet "elírni".

2019. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
6-os: Amikor a fénykép alapján rögzítik a rendszerben az óraállást, akkor még elírhatják.
2019. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam 6m3-al járok visszább mint ahogy a Bakonykarszt tippelgeti. Számlán júniusi leolvasás szerepel 418m3-as óraállással, és a azóta 2 számlán is becsült fogyasztás szerepel. Vagyis most az ő rendszerekben 442m3-nál járok. A gyakorlatban viszont csak 436-ot mutat az óra.

Ma a waboldalukon adtam le egy óraállást. Az alapján kompenzálhatnak, viszont azt a menüt meg nem lehetett megnyitni ahol az általányt lehetne módosítani, ahhoz kénytelen leszek bemenni.

Az előszoba alatt megy, az emeletre menő hidegvízcső, el tudom képzelni, hogy ott szivátoghat. Az udvarban, a vízóra utánit par éve cseréltem.

2019. nov. 5. 15:04
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

A víz művek át álltak a negyed éve óra leolvasásra .

Ha meg éppen nem voltál otthon,megbecsült fogyasztást regisztrálnak .Ilyen gyorsan ez nem fog kiderülni,mennyivel lesz kevesebb a vízfogyasztás .

DE el kell zárni óra után a csapot,legalább pár órára,ilyenkor még a szivárgás is kiderül .

2019. nov. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bocs, de abban mi a logika ha elzárom a csapot a vízóra után? Hogy, derül abból ki ha valahol szivárgás van? Max ha lenne egy nyomásmérő a rendszerben, akkor talán azon látni a nyomáscsökkenést.
2019. nov. 5. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!