Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Másnak is elkezdték maguktól...

Másnak is elkezdték maguktól a földgázt kiszámlázni (MVM Next), hiába van szüneteltetve a földgáz szolgáltatás?

Figyelt kérdés

Tavaly költöztem be a lakásba és még akkor a Díjbeszedő Holding Zrt.-nél kellett átírni mindent az én nevemre, köztük a földgázt, amire akkor kifejezetten mondtuk, hogy nem fogom használni, szüneteltetni szeretném. Végelegesen nem lehet, mert panel lakás, nem az én döntésem. Nem is jött gáz számla.


Idén januárjától átvették a földgázt az MVM Next-esek, akik márciusban kiküldtek egy király kis csekket, rajta az alapdíjjal, mert én gázfelhasználó vagyok és most futkoshatok összevissza, hogy akkor megint szeretném szüneteltetni..


Nem nagy összegről van szó, 1000/hó mert csak alapdíj, de azért elég jó fejek, hogy önkényesen maguktól újra elkezdtek nekem számlázni és rohadtul nem szólnak, csak küldik a csekket utólag.


Más is járt így esetleg?



2022. márc. 11. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Csak úgy lehet a szolgáltatást szüneteltetni, ha el van zárva a mérőóra. Ha nem történt lezárás (kb. 60 000 Ft-ba kerül és a visszaköttetés is), akkor számláznak alapdíjat és a mérőóra által mért fogyasztást. Évente leolvassák, vagy kell fotót küldened nekik az óráról.
2022. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

A szolgáltatás nincs szüneteltetve, a számlázás van szüneteltetve, de egy évben egyszer ki kell fizetned az éves összalapdíjat.

Sehova nem kell rohangásznod, a következő számlát egy év múlva várhatod.

Ha mégis kapnál számlát, akkor egy telefon és kész.

2022. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 A gond az, hogy nincs mérő órám. Előző tulajnak sem volt, ő csak fizette a havi alapdíjat. Én viszont átíráskor kértem, hogy szüneteltessék. El van zárva a gáz így is, de nincs mérőóra. És rákötve sincs semmi a csőre.


#2 Értelek teljesen, rosszul fogalmaztam magam, és a számlázást kell most is szüneteltetnem. Mert ami kijött csekk, azon gázátalány van, havi 1000 Ft és csak január-február-márciusra. Ez attól tartok nem éves csekk. Felhívtam a 9999 végű számot, onnan elküldtek a 9911 végű számukra, ahol vissza küldtek a 9999 végű számra, vagy kitölteni formanyomtatványt.

2022. márc. 11. 10:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is furcsa. Panelban nincs gázóra, átalány van. Gondolom panellakás. Sztem telefonálj.
2022. márc. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Igen, felhívtam őket mégegyszer. A számlázás szüneteltetése fog kelleni, ahogy a #2-es is írta, gázóra leszerelés nélkül, csak üresen hagyom, ahol meg kell adni az állást. De igen, nekem is furcsa, mert eddig szüneteltetve volt a számlázás még a Díjbeszedőknél.
2022. márc. 11. 10:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, degenerált ez az egész bagázs.

Nekem is Díjbeszedős volt, Díjneten. Tavaly küldtek egy emailt, amiben ez volt:


"Mivel Ön jelenleg a Díjneten keresztül éri el gázátalány számláit, ezért természetesen 2022. január 1-jét követően is a Díjneten keresztül kapja majd e-számláját. Az ehhez szükséges MVM Next számlakibocsátói regisztrációt a Díjnet automatikusan létrehozza Önnek."


Aztán egyszer csak március elején megjelent egy papír számla, még jó, hogy nem dobtam ki. Életem 2. papír számlája, mert amúgy mindent online intézek. Nem hozták létre a díjnet regisztrációt...

Gondoltam beregisztrálok, az ő oldalukon. Végig is ment a regisztráció, megjelent a címem, de nem engedett online számlára váltani, azt írta: "ismeretlen FH-k" akármit is jelentsen ez.

Felhívtam őket, a nő mindent elkérdezett, majd kapcsolt másikhoz, ahol ismét el kellett mondani mindent is. Elkérte az emailem, telefonszámom, mert biztosan az a baj. Azt állította, bekapcsolt az online számla. 2 nappal később is azt látom az appon, hogy papír számlám van.

Felhívom őket, végigcsinálom ugyanazt a kört velük, majd ismét 1 nap eltelik, és most már online számlát mutat.

Mivel 3 havonta kapom a számlát, most nyárig várok arra, hogy mit szültek meg...


Nekem baromira jó volt, hogy a DB állította elő a számlát, de nem bmeg, nem, nekik kavarni kell. Előbb Főgáz majd NKM Gáz, most MVM Next, évente máshogy hívják a dilettáns bandát, hogy havonta 2 sajtburger árát ki tudjam nekik fizetni.......

2022. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs bekötve a gáz és nincs gázóra, akkor szerződésed sincs velük. Teljesen érthetetlen akkor, mit akarnak tőled.

Mit akarnak tőled?:)

2022. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nincs bekötve a gáz és nincs gázóra, akkor szerződésed sincs velük."


Van szerződése, be van kötve a gáz, csak nem használja. Gázórája meg sose volt.

2022. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

8: "El van zárva a gáz így is, de nincs mérőóra. És rákötve sincs semmi a csőre."

Ez alapján nincs nála gázszolgáltatás, nem tud semmit csinálni jelen műszaki állapotban ahhoz, hogy legyen a lakásban gázellátás, akkor pedig nincs bekötve a gáz.

A szerződést pedig csak ekkor írják meg, amikor van szolgáltatás az ingatlanban.

2022. márc. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ez alapján nincs nála gázszolgáltatás"


De van.

Ahogy le is írja, el van zárva a gázcsap, nincs rákötve gázkészülék, (gondolom) le van dugózva és plombálva a csőcsonk.


"em tud semmit csinálni jelen műszaki állapotban ahhoz, hogy legyen a lakásban gázellátás,"


De, kéri a szüneteltetés megszűntetését, a szolgáltató leszedi a plombát és kötheti is be a gáztűzhelyét.


"A szerződést pedig csak ekkor írják meg, amikor van szolgáltatás az ingatlanban."


Most is van szolgáltatása, csak szünetelteti...:

" nem fogom használni, szüneteltetni szeretném."

2022. márc. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!