Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A távfűtésesek miért ússzák...

A távfűtésesek miért ússzák meg a rezsiemelést? a távhő vezetékbe a vizet nem gázzal fűtik fel?

Figyelt kérdés
2022. júl. 16. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Kiszedik a jogszabályból.


Szerinted az elmúlt néhány évben hány jogszabályunk volt tisztességes? :)


Mióta kivezették a többkulcsos adórendszert, azóta nem sok.

2022. júl. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem két tippem van:


1) Kifelejtették (mondjuk ahol Sziszi a rezsibiztos, erre nem kevés esély van - ld. még házközponti fűtés)


2) A távfűtési szolgáltatók nem állami (Lölő), hanem önkormányzati tulajdonban vannak, és bizony már jó egy éve bőven veszteségesek. Hol van a legtöbb távfűtéses lakás? Budapest, Miskolc, Szeged, Pécs. Milyen "színű" ott az önkormányzat? Jó lenne az ő veszteségüket csökkenteni? Hát, ez is lehet egy magyarázat...


Amúgy Budapesten a távhő egy részét konkrétan a szemétégető szolgáltatja, szóval nem csak gázzal fűtik (bár jelentős részben igen).

2022. júl. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Ősszel a távhősök is megkapják a maguk csomagját, egyszerűen nem merték meglépni egy lépésben.
2022. júl. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 ez erősen spekulációnak tűnik, lehet hoogy így lesz, de lehet h nem. Az én kérdésem arra irányult h miből van a távhő. Ha hulladékhőből is származik a távhő, akkoris: a hulladékégetéshez is kell gáz..
2022. júl. 17. 00:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A hulladékhő nem csak a szemétégetőkben keletkezett hőt jelenti, hanem az ipar más területein keletkezett felesleges hőt.

A szemétégetők így is, úgy is használnak gázt, azonban a hőmennyiség, ami ott keletkezik magasabb, mintha csak gázt égetnének.

2022. júl. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ahha, értem. Innentől viszont némileg védhetőnek tűnik számomra, hogy a távhősök kimaradnak a rezsiemelésből, hiszen olyan hőt használnak, ami amúgyis keletkezik, és ha nem használják fel távhőhöz, akkor kuka lenne
2022. júl. 17. 01:46
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Budapesten csak egy szemétégetős erőmű(fűtőmű) van, a többi gázos..például a kellenföldi csak gázos, fél Budapestet ők látják ell a fáradtgőz hőjével..


A távfűtésesekre is vonatkozik majd valami, csak még nem dolgozták ki.

Ha nem lesz gáz, az bizony nem csak az én családi házam érinti, hanem az erőműveket is, így a paneleket is..

Pánikra semmi ok, még a törvényhozók sem tudják merre is van az előre..


A kérdésedre válaszolva: a távfűtésesek sem ússzák meg.

2022. júl. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mikor lesz ennek hivatalos szovegezese? Erre igertek barmit?
2022. júl. 17. 08:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Győr távhőjét geotermia biztosítja kb -10°C-ig. De ezt is úgy hogy először bemegy az Audiba, majd onnan kilépő hőmérséklettel, még kifűtik a várost.
2022. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A kelenfoldi eromu -ahogy utana olvastam - elso sorban aramot termel, es annak a lepattano hojebol csinalnak tavhot.


Mindenestre ha nem lesz gaz, akkor valoszinuleg nem az eromuveket fogjak lekapcsolni, hiszen akkor meg nem lesz villany (anlkul meg kb nincs semmi). Ha viszont nem kapcsoljak le az eromuveket, akkor viszont lesz tavho.


(Ennel valszeg osszetettebb a kerdes, de eltudom kepzelni h rezsiszilard vmi ilyen abrat tanulmanyoz)

2022. júl. 19. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!