Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mosogatógép és mosógép eco...

Mosogatógép és mosógép eco program vagy 1 órás?

Figyelt kérdés
Melyik fogyaszt kevesebbet? Van 1 órás program és van egy eco, de az 3 órás a mosogatógépen, 2 a mosógépen. Most akkor melyik eszik kevesebb áramot?

2022. júl. 22. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre az adott készülék kézikönyvében találsz választ.


Általánosságban az "eco" programok fogyasztanak kevesebb energiát, de ez nem mindig igaz. Egy hosszabb ideig tartó program lehet, hogy kevesebb energiát fogyaszt, mert mondjuk 3 órán át 40 fokon tartani a hőmérsékletet kevesebbet igényel, mint felfűteni 90 fokra és 1 órán át ott tartani, de a pontos energiafogyasztás a gyártói specifikációban található meg.

2022. júl. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uhh, köszi, akkor ez nem olyan egyszerű mint gondoltam.
2022. júl. 22. 20:04
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Annyira nem is bonyolult, jópár éve kötelező szerepeltetni a fogyasztást a programok mellett. Előveszed a használati útmutatót (vagy rákeresel a pontos típusszámra) és jó eséllyel ott lesz kWh-ban az egyes programokhoz tartozó energiafogyasztás.
2022. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindig az Eco program éri meg. Ezért lett kitalálva...!

Hiába hosszabb, de takarékosabb mind vízben, mind áramban.

2022. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha valaki erre tévedne, leírom mire jutottam.

Megtaláltam az egyes programokhoz tartozó víz és energiafogyasztást. A mosogatógép esetében valóban jobb a víz és az áram a 4 órás eco programnál, de nem sokkal. A mosógépnél viszont nemnaz eco program a legjobb, a rövidebb, alacsonyabb hőmérsékletű jobbra jön ki, nekünk ez megfelel, mert nincsenek kicsi gyerekek, kert stb, tehát igazán koszos ruhák.

2022. aug. 17. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!