Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Léteznek még olyan távhős...

Léteznek még olyan távhős lakások, ahol minden hónapban fix díjat kell fizetni, mert nincs mérőóra? 2-3 szobás lakás esetén ezeknek mennyi a havi díja?

Figyelt kérdés

2022. júl. 26. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a panelek többségében nincs egyedi mérés. A panelprogramos épületekben van csak egyedi mérő.

Nekünk havi 9e Ft télen-nyáron, 48m2. Mivel sok a csóró a házban reggeltől estig alig fűtenek, ha home office-ban dolgozom a pulcsi mellé sokszor egy takarót is magam köré kell csavarni.

2022. júl. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


Akkor a tiétek panelprogramos? Arra meg már hallottam olyat, hogy azt meg azért nem kell fűteni, mert jól szigeteltek.

2022. júl. 27. 00:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak szinte a szomszédban van a távhő központ. Másra nem tudok gondolni (én sem értem), mert nagyim kb. 10 m2-rel nagyobb lakásában (kicsit nagyobb szobák) majdnem dupla összeget fizet, és az a lakás nagyon messze van a távhő központjától.
2022. júl. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az 1-es végét én sem, hogy azt mire írja pontosan.


Nekem nagyszüleim laknak panelprogramosban, szigetelés + 2 rétegű műanyag ablakok. Konkrétan a konyhában már nem volt szükség a továbbiakban radiátorra, le lett szerelve, így arra nem kell fizetni, nincs mérőóra. A többi szobában is csak nagy ritkán van ráadva a víz, nincs rá szükség. Sosem kellett náluk pulcsi. 42 m²

2022. júl. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, és mennyi náluk a távhő ára?
2022. júl. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Eddig 4 panelban laktam, mindenhol volt egyedi mérő, még a nem panelprogramosba is. Biztos lehet, hogy 1-2 helyen még nincs, de elég ritka.


Nálunk is szigetelés van, műanyag ablak és télen is kellemes 23 fok alapból.

56 nm


Egész éves össz fizetésünk 104 ezer volt, ebből még most jóváírtak 32 ezret túlfizetésre.

2022. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi házunk sincs körbeszigetelve, egyedi mérő sincs a radiátorokon. XlX. kerület. 53 m², 1 + 2 fél szoba. Havi átalánydíj 13.500 Ft, ami télen-nyáron ennyi. Télen 24-25 C fok van az egész lakásban (3. emelet, 11 emeletes a ház), jó meleg van, pólóban vagyunk egész télen.
2022. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
óbuda, 9. emelet, nincs szigetelve, egyedi mérő sincs, 50m2, havi fix kb12ezret fizetek, a radiátoraim cserélve lettek, ezért én le tudom tekerni, ami nagyon jó, mert amúgy túl meleg lenne
2022. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!