Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Jövőhéten kezdődik a fűtésszez...

Jövőhéten kezdődik a fűtésszezon a szigeteletlen házakban?

Figyelt kérdés

Most néztem az előrejelzést, szombattól már csak 17-18 fokokat írnak nappalra, éjszakára 7-8 fokot.


Gondolom, egy szigeteletlen házban ilyenkor pár nap alatt már elég hideg lesz, még az én jól szigetelt házam is lehül hónap végére, ha nappal sem megy 18 fok fölé a hőmérséklet. Azt hittem, azért október elejéig ki lehet húzni...



2022. szept. 14. 07:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akinél egyéni fűtés van,mindenki saját maga dönti el mikor fűt.
2022. szept. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Máskor is fordult már elő, hogy korán be kellett kapcsolni a fűtést. Valamelyik évben már augusztusban is.


Ez nem jelenti, hogy utána már biztosan végig fűteni kell.

2022. szept. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Most azon akar élvezkedni a kérdező, hogy neki a "jól szigetelt házában" mennyivel később kell beindítani a fűtést, mint szerencsétlen szigeteletlen ház tulajdonosoknak.
2022. szept. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Értjük meg, de ez csak provokáló kérdés, és nem vagyunk hajlandóak felülni neki. :)
2022. szept. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk október közepén kezdődik. A lakók többségének az aláírása kéne, hogy előbb elkezdjenek fűteni, amikor már korábban hideg van és a szolgáltató már fűtene, ha kérnék a lakók. Sose egyeztek még bele. Akkor sem, amikor már totál hideg volt. Egyébként szigetelt a ház. De amikor igazán hideg van kint, akkor nem sokat számít a szigetelés sem. Sőt, ha áthűl a ház, akkor hiába lesz nappal kint jó idő, már nem melegszik fel.
2022. szept. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Pont akkor kezdődik, amikor a szigetelt házakban.

Ha értenél kicsit a hőtanhoz, te is tudnád.

2022. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

😄😄😄


Egyesek túlgondolják, semmin nem akarok élvezkedni, szimplán ránéztem az előrejelzésre, és eszembe jutott, hogy vajon ebben a mostani energiaproblémás vajon sokaknak el kell-e már kezdeni fűteni? Vagy inkább tűrik majd az emberek a hideget?

2022. szept. 14. 09:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg tűrni fogják.
2022. szept. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg bekapcsoljuk, igen. Nem vagyok hajlandó vacogni 16 fokban a házban.
2022. szept. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A szigetelt és nem szigeteltben egyszerre kezdődik a fűtési szezon. Csak a szigetelt tovább marad meleg és kevesebb energiával lehet felfűteni. Ilyenkor megy a kazánra a kerti hulladék . Faágak vesszők. Stb.
2022. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!