Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit jelent az a távfűtésnél,...

Mit jelent az a távfűtésnél, hogy lentről vagy fentről jön a melegvíz a radiátorokba?

Figyelt kérdés
Próbáltam utánanézni, de nem találtam olyan cikket ami elmagyarázná. Panelprogramos házban lakunk és annak idején úgy emlékszem, hogy azt mondták, megfordították az irányt és nem lentről fölfelé megy, hanem fentről lefelé.

2022. szept. 27. 08:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért így szokták, mert a fönti emeleteket jobban kell fűteni, nagyobb a hőveszteségük.

Persze kéne hozzá az, amit írtam: egy rendes szabályozás. De 50 éve ez nem volt követelmény, olcsó volt a fűtés.

2022. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egycsöves fűtésnél.. kazántól/hőcserélőtől az induló Felszálló vezeték (ami jó vastag és a lépcsőházban fut) felmegy a legfelsőbb szintre,és onnan jön lefelé,de ott már bekerül a radiátorokba,és onnan minden radiátoron átvezetődik lefelé. A felsőbb radiátorok a legkisebbek,lefelé haladva egyre nagyobbak a radiátorok, és a pincében visszafut a kazánba/hőcserélőbe.



A kétcsövesnél a lakásokban-szobánként fut fel az előre menő ág és a visszatérő ág is ..,és azokról csatlakoznak rá közvetlenül a radiátorok.

Ez az alapvető szerkezeti különbség a 2 rendszer közt

2022. szept. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Á és tényleg! Most jut eszembe, hogy ahol a vízórák vannak nálunk, az egy kis szekrény, ami tele van vastagabb és vékonyabb csövekkel(szennyvíz, stb.) és van köztük olyan, ami meleg már érintésre is. Az az egész házon végigfut, csak emeletenként nyilván el van választva. Na szuper. Megvilágosodtam! Köszönöm! A linket is! :)
2022. szept. 27. 13:21
 15/15 NTBS ***** válasza:
Kétféle technika.
2022. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!