Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gáztűzhely használatakor...

Gáztűzhely használatakor mostanában éreztek más szagot, mint eddig?

Figyelt kérdés

Hát nem igazán találó a kategória, inkább valami háztartás lett volna jó, de nem találtam.


Na szóval nálunk főzéskor pár napja már van egy eddig ismeretlen fura szag amíg ég a gáz...



2022. nov. 5. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azelőtt sem és most sem érzek semmilyen szagát a gáznak. (Pest m)
2022. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, én is érzem. Valamit belekevernek (vagy kihagynak !! belőle), amitől ez a tökéletlen égésre utaló szag van. Akkor éreztem korábban ezt, amikor a cirkónk belső burkolata (ami a csőkígyón van) kilyukadt, átégett és szén-monoxid is keletkezett. Viszont a gáz hőértéke valószínűleg megnövekedett most, mert sokkal hamarább kezd el forrni a lábasban a víz ill. fokozatosan lejjebb kell vennem a gázláng magasságát a gáz vízmelegítőnél, mert túl forró a víz..
2022. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2: én meg pont azt látom, hogy nincs fűtőértéke.

A víz is lassan forr fel, és a hagymát is maxon kell pirítanom, hogy történjen valami, igen sokszor sárga is a láng, valami nem kóser.

2022. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok nagyon tapasztalt, de tegnap anyukám itt főzött az én konyhámban, és teljesen el volt borzadva, hogy milyen gyenge a gáz, nagyon lassan forrt fel a víz, azt mondta neki sokkal jobb..
2022. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: az nem számít, a tűzhelyről függ leginkább.

Ha minden nap ugyanazt a tűzhelyt használod, ezek akkor tűnnek fel

2022. nov. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Régebben, ha a konyhában csináltam valami "szagosat", pl. megolajoztam egy kulcslyukat vagy nyikorgó ajtót, esetleg épp a konyhában pucoltam cipőt különböző cipőkrémekkel, vagy szereltem és ilyen-olyan spricnit használtam.... majd ott maradt a szag a levegőben... s majd mikor meggyújtottam a főzéshez a gázt, akkor megjelent valami fura büdös szag...


Na most is valami olyasmi szagot érzek már jó pár napja vagy több is már... Viszont most semmivel sem csináltam más fura szagot....

A gáztűzhely is tiszta...


Ezért arra gyanakszom, hogy maga a gáz, ami elég, az nem olyan, mint eddig.

Én nem figyelgettem a fűtőértékét, nem tűnt fel az a része, hogy tovább forr-e valami, vagy sem. Egyszerűen csak ez a szag érdekel, hogy valóban a gáz ilyen újabban, vagy képzelődöm?

2022. nov. 8. 01:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Hasznos lett volna, ha a Kérdező is és a válaszolók is megírták volna a megyét, vagy akár a településüket. Előrébb lennénk.
2022. nov. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocs... Pest megye, Bp-től keletre, agglomeráció.
2022. nov. 8. 12:15
 9/9 anonim ***** válasza:
én Bp XI. kerület, #3 voltam
2022. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!