Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Albérletet szeretnék kivenni...

Albérletet szeretnék kivenni egyedül, amit találtam 43 nm, társasházi lakás. Házközponti fűtés szerepel a hirdetésben, holnap fogom tudni megnézni. Kb mennyi lehet az 1 főre jutó rezsi?

Figyelt kérdés
Sosem laktam még egyedül, így tippem sincs a fogyasztásokról hogy kalkulátorba beírhassam. Nem otthon dolgozom, így a nap nagy részében nem lennék otthon, semmi extrém fogyasztású eszközt nem használok. 1 db laptop, TV, stb..

2022. nov. 22. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha a bérleti díjat ki tudod fizetni egymagad, akkor a rezsi sem lehet gond, ami max. 20-30ezer.
2022. nov. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Házközponti fűtéssel nálunk a közösköltség majdnem 30 ezer. Pont ilyen méretű lakás. Ehhez jön még a villany, víz, TV, internet, gáz (ha tűzhely vagy gázbojler van) meg, ami még kell.
2022. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a közösköltségről nem írtak, hogy mennyi, remélhetőleg holnap kiderül. A bojlert sem tudom még, hogy milyen tartozik a lakáshoz. Tűzhely nincs, azt nekem kell beszerezni, szinte teljesen bútorozatlan, ha erre a lakásra esik a választás valószínűleg villanytűzhely lesz.
2022. nov. 22. 18:35
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Villanytűzhelyet csak akkor, ha külön mérőórára tudjátok kötni. Bojlert meg éjszakai áramra.
2022. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

40-60 ezer a rezsink. 40 nm.

Hazkozoontinal annyit ker akitoskepviselet vmi megfejthetetlen kepletre hivatkozva,amennyit akar. Mindig rajuk leszel utalva.


Valazeg csinaltatnid kell a tuzhelynek egy nagy teherbirasu vezetdket egy hozza valo kismegszskiroval es 32 amperes orara kell cserelned a mostani villanyorat!! Nekunk js ezt kell villanytuzhely eseten…. Regisztralt villanyszerelo mondta.


Mindent fotozz es mutasd meg villanyszerelonek,ha nem hiszed es kerj arajanlatot.

2022. nov. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, szerintem a te és a tulaj érdeke is, hogy a te nevedre legyen írva a közmű. Ehhez ragaszkodj. Ha a tulaj nem megy bele, akkor ott nagy sumákolási lehetőség van.


Hogy most mennyi a rezsi, kb. senki nem tudja megmondani, hogy egy főre mennyi, tök értelmetlen kérdés, az egész lakás rezsijét egyedül neked kell fizetni, ha egyedül bérelsz lakást.

2022. nov. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

6-os: már hogy írathatná magára a közműveket, ha nem tulajdonosa a lakásnak? A szolgáltatók kérik a tulajdonjog igazolását (adásvételi vagy tulajdoni lap) a mérők átírásához.

Laktam már albérletben, ahogyan több ismerősöm is, de olyanról, hogy átírták volna a közműveket a bérlő nevére még soha nem hallottam.

2022. nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Elég nehéz ezt így megmondani, mert nagyban függ a ház szigetelésétől, a lakás házon belüli elhelyezkedésétől, de még a szomszédok fűtési szokásaitól is.

Ha pl. földszinti a lakás, akkro mindig hidegebb, mintha alulról is fűtenék az alattad lakók. Ha északi a fal, akkor is hidegebb van és persze alapvetően függ az egész attól, hogy hány fokot akarsz tartani.

Szerintem mielőtt aláírod a szerződést, kérd meg a tulajt, hogy mutasson néhány korábbi számlát, lehetőleg téli hónapokról.

(A villanyfogyasztás meg teljes egészében rajtad múlik, az független a lakás méretétől és állagától).

2022. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A 8-as leírt mindent, amit én akartam azt vedd figyelembe kérdező!

Az 1-es nem tudom hol él, hogy 20-30 ezerből megvan a rezsi 2022- ben ( de már tíz éve is csak a közös költségem 12 ezer Forint volt négy emeletes társasházban Budapesten és még lift sincs vagy portaszolgálat, azóta nyilván ez az összeg még magasabb és erre jön a villany, víz stb.)


Annyi még, hogy társasházak között is van különbség hiába van esetleg mindben ez a rendszer, ahova éppen mennél mivel az hogy a lakók mit fogadtak el/ mit szavaztak meg adott helyen egyedi.

Nálunk az évek alatt is változott az elszámolás módja...kb 4-5 évig így, majd most évek óta amúgy történik.

Lényeg a lényeg a tulajdonossal illetve közös képviselővel egyeztetnék ebben az ügyben mielőtt kivenném a lakást az biztos.

2022. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9es vagyok, kiegészítés :

Hogy mennyi lesz, amit albérleti díjon felül fizetsz tulajdonképpen tőled függ különben, bár az sem egyértelmű, ahova mész mi van benne pl a k.költségben? Nálam például semmi ( budai kerület, társasházi lakás), de barátnőméknél benne van a víz is. Esetemben azt le kell olvasni havonta és a közös képviselet felé elküldeni - -évente 1x meg ellenőrzik. Tehát én csak a tényleges fogyasztás után fizetek.

Villany az amennyit te fogsz fogyasztani, előre nehéz megmondani...én mindig mindent lekapcsolok, de sokan non-stop égő lámpák mellett vannak otthon már ez is sokat számít, hát még a kütyük.

Amúgy sok sikert az új életedhez imádni fogod! Anno én is egyedül költöztem és a legjobb időszakom volt ( most sem rossz a párommal, de érted... :D). Érezd nagyon jól magad majd az új kecóban!

2022. nov. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!