Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Saját tapasztalásod alapján...

Saját tapasztalásod alapján min múlik, hogy valaki felnőtt korában be tudja-e osztani a pénzét?

Figyelt kérdés

Velünk született tulajdonság?

Szülői minta?

Zsebpénz?



2023. jún. 19. 08:04
A kérdező szavazást indított:
Be tudom osztani, pedig nem volt megfelelő szülői minta és zsebpénzt sem kaptam.
Be tudom osztani, pedig nem volt megfelelő szülői minta.
Be tudom osztani, jó mintát láttam.
Nem tudom beosztani, pedig volt megfelelő szülői minta és zsebpénzt is kaptam.
Nem tudom beosztani, pedig volt megfelelő szülői minta.
Nem tudom beosztani, a szüleim sem tudták.
18 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szülői minta és munka. Ha a szülők nem jó példát mutatnak és nem tanítanak meg pl. zsebpénzen keresztül beosztani, akkor jó eséllyel rossz mintát visz magával az ember.
2023. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt korai pénzkezelés (zsebpénz, amiböl megszabott dolgokat magának kell fizetnie és ha nem jut rá, akkor nincs, nem veszi meg neki a szülö), másrészt a családi példa, de emellett még az illetö alaptermészete is számít.

Mi hárman vagyunk testvérek, a legfiatalabb mindenre képes elég pénzt hagyni, a zsebpéznböl marad is neki rendszeresen, a legidösebb úgy-ahogy kijön kb nullára, a középsönek viszont már két nap múlva nincs semmije, és látszólag nem is vett semmit, egyszerüen elfolyik a kezéböl a pénz - pedig mindenkit ugyanúgy kezelnek, senkivel nem kivételeznek.

2023. jún. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes a zsebpénz, valakiknél biztosan működik ahogy följebb is írták, viszont nekem az ellenkező a tapasztalatom. Szerintem egyedül a szülői példa számít.

Soha sem volt "valódi zsebpénzem", mint járandóságom, pedig kértem sokszor. Persze nagyitól kaptam pénzt alkalmakra, és ha a szüleim leküldtek mondjuk a boltba 1000-2000 forinttal, hiába volt a vásárlás összege 2-300 ft, megtarthattam, de sokkal-sokkal kevésbé voltam eleresztve, mint a barátaim, osztálytársaim. Nálunk az volt a minta, hogy ha szükségem volt valamire, hazamentem, megbeszéltük, és ha beleegyeztek, kaptam rá pénzt. A beleegyezés nem úgy ment, hogy "anya, megvehetem? -igen/nem" hangulattól függően, hanem egy értelmes párbeszéd alakult ki a dolgok értékéről, és hasznosságáról, arról miért van szükségem valamire. Akkor is ez ment, ha egy százforintos újságot kértem. Ezzel egy egészséges mértéktartás, és egy alapvető kritika alakult ki bennem, ehhez persze kellett az is, hogy mindez a szüleimben már megvolt.

Megtanultam bánni a pénzzel így elég fiatalon, 19 éves koromtól egyedül, és 20 éves koromtól külföldön élek, most 26 vagyok, ha nem történik valami szerencsétlenség, ami hazavágja a befektetéseimet, szerintem 30 éves koromra a passzív bevételem meg fog egyezni a kapott munkabéremmel, ami azért nem rossz ...

2023. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

hiányos a kérdés...


Ugyanis a kényszer az egyik tényező, ami igenhamar tanít...

2023. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Például hogy van-e elég ahhoz, hogy legalább be tudja osztani.
2023. jún. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!