Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes egyáltalán klímát...

Érdemes egyáltalán klímát beszereltetni fűtésre? Hatalmas költség, rengeteg buktató (a kültéri egység ne legyen szeles helyen, mínusz 15 fok alatt kevésbé hatásos, a H tarifa kiépíttetése nagyon drága, a tájékoztatás igen sovány stb.)

Figyelt kérdés

Nem érdemesebb megmaradni a gázkazánnál és rásegíteni hősugárzóval?

Vagy a hősugárzó üzemeltetése drágább mint a klímáé?


Kérem, hogy a trollok és minősítést osztogatók kíméljenek. Csak választ szeretnék kapni.



#Klímával fűtés #Klíma vs hősugárzó
2023. júl. 18. 12:38
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

20-as: azért kényszerül az ember hasraütés-szerű döntésre, mert a szakemberek nem adnak megfelelő tájékoztatást.

Például megrendeltem egy klímát, és naponta telefonálnom kell, mert csak egy kérdésre válaszol a szolgáltató, akitől megrendeltem. Vagy arra sem.


Most megígérte, hogy a személyes tanácsadó fel fog hívni (ahelyett, hogy egy mondatban válaszolna a két kérdésemre). De nem hív. Napokig nem mehetek például a pincébe rendet rakni, mert ott nincs térerő. És hátha akkor hív. Úgy érzem, teljesen kiszolgáltatott az ember.


A neten sem talál az ember konkrétumokat.


Csak itt kapok értelmes válaszokat és tanácsokat.

2023. júl. 19. 05:30
 22/40 A kérdező kommentje:

12-es: Termo öv kazán a pincében, 25 kW-os, radiátorok. 60 cm-es nagy méretű tömör tégla falak. Az egyik bejárati ajtón húz be az északi szél. (Ez télre meg lesz javítva). Fa ajtók-ablakok, remekül záródnak. Egyedül a pincelejáró ajtaja műanyag, mert azt most cseréltettük.

18 fokon fértem bele a keretbe (megfelelő öltözettel, nem is szeretünk melegben aludni). Éjszakára mindig lekapcsoljuk a fűtést. Az emeleti rész felét fűtöttük csak, ott két radiátor le lett zárva (ami nem igazán jó a rendszernek, nem szereti a keringető szivattyú).

Hősugárzóval kb. napi egy órát segítettem bele (vagy olajradiátorral, hol egyik,hol másik). A villanyszámlám nem haladta meg a havi 7 ezer forintot, pedig van minden elektromos berendezés.


Azért gondolkodom klímán, mert egy gázkazán elromolhat, és akkor megfagyunk, mire megjavítják. Volt már ilyen régebben, akkor szerencsére késő este kijött a szerelő, de ma már nagy urak a mesteremberek.

2023. júl. 19. 05:41
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

A klíma is elromolhat. Ezért vagyok a diverzifikálás híve.

20# Azért baromi nehéz, mert ami most van, közel sem biztos hogy két hét múlva is úgy lesz.

Ezrek terveztek napelemmel (szaldóval) elektromos fűtést, ezrek fognak ráfizetni. (Mégha sejthető is volt, hogy nem marad ez így.)

Ezrek terveztek csak is gázra, mert az olcsó, a fene sem gondolta, hogy a háborúra fogva egyszer akár gázhiányos állapotok is beállhatnak.

És a fene sem akar visszamenni a 19. századba. Még ha romantikusnaknis tűnik a vízteres kandalló ötlete, csatlakozom azokhoz, akiknek a háta közepére sem hiányozna a fahasogatás, behordás, amikor ma már sokkal kényelmesebb rendszerek is vannak.

Én kényelmes ember vagyok. Szeretem, ha egyenletes a hőmérséklet a házban (radiátorokkal/padlőfűtéssel), ha nem mozog a levegő és szeretem ha ezt egy termosztáttal elérem néhány gombnyomással, előre programozva akár, mikor hány fokot szeretnék. Erre pedig a gázkazán a legalkalmasabb, avagy a hőszivattyú, de az egy picit más kategória.

Részemről maradnék a gáznál és mellé szereltetnék még valamit. Éppen azért, hogyha gond van, akkor legyen mivel fűteni. Legyen az egy klíma, vagy egy kandalló, tök mindegy.

2023. júl. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
54%

12+

Ha jól emlékszek akkor a Termo öv kazán hagyományos füst elvezetésű, azaz nincs rajta turbó.

Így ez esetben érdemes lenne modernizálni a rendszert egy kondenzációs kazánnal, frekvencia váltós keringető szivattyúval, radiátorokra termofejek + egy szoba termosztát. Ez így ~25%-al csökkenti a gázfelhasználásodat ugyanazon hőfokhon.

Ha ezt megcsinálod, ne kapcsolgasd le a kazánt had menjen automata üzemben! A modulációs vezérlésének köszönhetően jóval kevesebb lesz a fogyasztása hőntartással, mintha állandóan fel kéne fűtenie a házat. Napi szinten 2 °C-nál nagyobb hőingást nem szabad csinálni, mert a vissza fűtéssel elveszted amit megspóroltál. Pl: napközben 20°C-on tartja a házat éjjel 18°C-on.

Mivel régi radiátoros a rendszered az új kazánt nem szabad hőcserélő nélkül bekötni a rendszerbe!!! Enélkül nem kell csodálkozni, ha 4-6 év után ki kell cserélni a kazán belső hőcserélőjét 150000-ért...

Ez így kb 0,9-1,2 milliós tétel, rengeteg a változó és látatlanba ennél közelebbit nem lehet mondani.


Mivel nem szigetelt a ház, és a kazán méretéből kiindulva kell kb 3-4 db klíma a komfort eléréséhez. Szobákba 1-1 db, közös helyégekben nappali konyha stb 1-1db. Ha egy légtér a konyha- étkező nappali értelem szerűen oda elegendő 1 db is, viszont 3,5 kw-os klímánál nem javasolt nagyobbat feltenni mert az 5,2 kw-os nagyon erősen fúj és sokkal zajosabb a kis tesóhoz képest. Tehát 3-4 klímánál, van 3-4 db kültéri egység amik nagyon zajosak tudna lenni terhelés alatt 50-60 dB. Ha régiek az ablakaid tehát nem olyan modern zárású fa ablakok, mint a mostani műanyagok, akkor be fog szűrődi a házba kültéri zaja. A kültéri - beltéri távolság eléggé korlátozott.


Ha van lehetőség a födém szigetelést kellene növelnetek min 25 cm (régi + új réteg) üveggyapottal, ez a legolcsóbb szigetelési megoldás és a födémen távozik a meleg ~30%-a. Ezenkívül a bejárati ajtót mindenképpen javítani vagy cserélni kell. A régi ablakokban pedig ha nincs pótolni kell a gumi szigetelést. Gyurmával meg lehet határozni hova milyen vastag kell.

2023. júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos válaszokat kaptam. Köszönöm!


23-as: nagy igazság, hogy ami most van, nem biztos, hogy két hét múlva is így lesz.


24-es: a födémen 25 cm ásványgyapot van. A többi javaslatot köszönöm! Megnézem az ablakok gumi szigetelését is, még nem tapasztaltam, hogy ott jönne be a hideg.


A Termo öv kazán modulációs. De igaz, ki kellene cserélni kondenzációsra. Még ha nem is idén. (Plusz a fűtéscsöveket is átnézem még a nyáron, bár sk. bemázoltam őket közvetlen a rozsdára festékkel (Alpin).


A pince aljzata (kőlapok) párás, mert kinyitottam az ablakokat és lent irtó hideg van. Gondolom, a két hő ütközésétől van. Bizonyára nem tesz jót a kazánnak.


A kazánban két éve cseréltek vezérlő-panelt.

2023. júl. 19. 10:21
 26/40 anonim ***** válasza:
81%
Fűteni gázzal vagy klímával kell, a fatüzelés koszos és melós, ahogy írták. Számlákat pedig szigeteléssel lehet csökkenteni. Bármit választasz, egyik energia sem olcsó, szóval csakis úgy tudsz spórolni, hogy nem hagyod elszökni a meleget.
2023. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%

21

-Melyik energia hordozó árát nem találod hogy képtelen vagy össze hosonlitani őket? Föleg hogy 24 válasz után még mindig nem sikerült.


-Annak hogy nem éred el a vállalkozót semmikőze a kérdésedhez.

2023. júl. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

27-es: na, megjelent a troll. Aki attól boldog, hogy kioktathatja a kérdezőt.

Egyébként már befejeztem a témát, hogy megnyugtassalak.

2023. júl. 20. 06:00
 29/40 anonim ***** válasza:
65%
A kondenzációs kazán helyett hőszivattyút vegyél, H-tarifával. A gáztól érdemes megszabadulni, egyre több országban tiltják be az otthoni gázkészülékeket, elvégre 21. században élünk.
2023. júl. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
28 Trolkodás az a javaslat hogy hasonlitsd össze a konkrét adatokat?????
2023. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!