Mennyi a minimálisan telepíthető napelemes teljesítmény?
Tudtommal nincs minimum, csak nem éri meg a túl kicsi. Magyarországon az erkélynapelemek nem engedélyezettek, vannak rendszerengedélyes inverterek, csak azokat lehet használni. Az önmagában drága meg az egész adminisztrációnak van egy költsége, meg a szerelésnek.
Az erkélynapelem ez a 200-500W teljesítménykategória, azt házilag szereled, engedélyezni nem kell, úgy megéri - mármint nálunk nem lehet ilyent, csak a fejlett nyugaton.
Ilyenre inkább szigetüzemű kell. Sokkal sokkal olcsóbb. Kb a hálózatra kötött inverter árából kijön az egész rendszer.
Napelem, töltésvezérlő, kocsiaksi, szünetmentes táp, ha összeadom kb 100e ft.
“Használtan” lehet amúgy ilyeneket kapni, talán 150ért
Köszi a válaszokat!
Marad a szigetüzem, automatikus átkapcsolással.
Nem tudom mire gondoltál ezzel az "automatikus" átkapcsolással, de vigyázz vele, mert idehaza kizárólag a szolgáltató által jóváhagyott invertereket kötheted össze a meglévő elektromos hálózattal és azt is csak úgy, ha felszerelték az oda-vissza mérő órát.
A "sima" villanyóra manipulációnak érzékeli a "rátöltést" ha netán nem működik az átkapcsolós cucc. Órát leveszik, röpködnek a százezres bírságok.
Legálisan nem beszerezhető ilyen átkapcsoló automatika.
@7
Gondolom az éjszakai áramos átkapcsoló modulra gondolt, ami azért elég megbízható (plusz végtelenül drága)
A sima óra nem manipulációnak veszi a rátöltést, hanem használatnak. Nem nézi az áram irányát. Ezt mikor napelemet telepítenek, és még nincs fent a kétirányú óra a cégek meg is szokták mutatni a tulajoknak, hogy nehogy bekapcsolják addig a rendszert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!