Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Panellakásban hogy működik a...

Panellakásban hogy működik a távhő és a távhő számlázása?

Figyelt kérdés

Tavaly pár hónap erejéig laktam albérletben, ahol volt távhő.

Pont a fűtési szezon kezdetekor költöztem el így ezért nincs róla infóm.

Szóval amíg nem volt fűtés fizettem valami átalányt ami 11000 Ft körül volt.

Viszont mondta a tulajdonos, hogy egyedi mérőórás minden szoba, ami fogyasztás alapján fizetendő.


I. Akkor a havi átalányon felül még fizetni kell az után amit fogyaszt az ember?

II. Amit nem értettem, hogy hiába volt hőfokszabályzó a lakásban nem volt meleg sose.

7. emeleti volt a lakás, de ha maxra volt tekerve akkor is változó volt, hogy mennyire volt meleg a radiátor. Estére szinte mindig csak langyos volt vagy éppen nem hideg. Én meg szeretek melegben aludni.

Ezért se értettem, hogy távhőnél igazából nem is mi szabályozzuk a fűtést?

Szóval ha nem jön meleg bele akkor mindegy, hogy az én radiátoromon amúgy csumára húznám?

És sose volt meleg a lakásban ilyen éppen 20 fokok voltak.

Ez mindenhol így van, vagy ott lehetett valami baj a rendszerrel?


2023. okt. 19. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt napközben általában langyos a radiátor, viszont éjszaka brutálisan nyomják a fűtést, ha elfelejtem lekapcsolni megsülök reggelre.
2023. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha lehet szabályozni, akkor a radiátor szelepnél lehet.

Ha egyedi mérős, általában távleolvasással olvassák le havonta. Egy alapdíj van (ami kisebb sokkal mint nem egyedi mérősnél egy átalány) és arra megy rá a mérés alapján még.

Nálunk ha maxra feltekerném az összes radiátort, 30 fokot is lehetne csinálni. Télen is csak max a fele meleg a radiátornak, ha 23 fokot akarok tartani.

2023. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval van mondjuk a 11000 Ft-os átalány és ha fűtök az még tud lenni pluszban havi 10-20 ezer ft?
2023. okt. 19. 09:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mekkora a lakás, mert légköbméterre is számolnak. Keveset fűtöttünk tavaly, de 30-40 ezres számlák is voltak. 4 radiátorból egyet egyáltalán nem használtunk, egyet pedig csak este.
2023. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 52nm-es szigetelt panelben 9. emeleten fűtés nélkül télen sem megy egyik szoba sem 20,5 alá, 23 fokra fűtve pedig kb 14 ezret fizetünk (de ebből 3000 a melegvíz)
2023. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!