Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha 22 fokra állítom a termoszt...

Ha 22 fokra állítom a termosztátot (amivel a szoba igy is csak maximum 20 fokos lesz), de ha dolgozok, 19 fokra veszem le, az ér valamit gáz spórolás szempontjából?

Figyelt kérdés

Ennél hűvösebben fázok és éjjel is rosszul alszom. Ez már tapasztalat, nincs itt olyan, hogy hozzá fogok szokni. Hosszú ruhában vagyok. Ha csinaltam a dolgomat is rosszul éreztem magam és itthon amúgy sem fekszek ágyban csak úgy nappal.

Ezzel a beállítással tudok sokat spórolni ? 22.5 volt ezelőtt egy hasonlo nem új lakásban, ahol az a kazán régi volt és nagyon magas lett az éves elszámolás.


2023. okt. 28. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Én a fix beállás híve vagyok, mert szerintem amit megspórol az ember,mikor hül az otthona, az elfogyasztja mikor újra fel kell fűteni.

Ennek max akkor van értelme ha napokig nincs otthon az ember.

De korábban valaki be is írta egy kérdés alá, hogy ő 1-1 hónapig kipróbálta mindkét verziót, és gázfogyasztásban nem volt jelentős különbség

2023. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bogica0616 ***** válasza:
55%
Ha spórolni akarsz sokat, akkor kevesebb területet fűts. A kibe kapcsolgatással van aki tud spórolni és van aki semmit.
2023. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez egy cső lakás. Úgy értem, hogy előszoba, onnan jobbra wc és fürdő egymás után, aztán étkező, onnan nyílik a konyha jobb oldalt és étkező után van a nappali és a szoba. Nincs olyan , hogy a nappalit vagy az étkezőt elzárom. Konyhát és előszobát tudom becsukni. Pont a szoba lenne a lényeg, hogy melegebb legyen, ha alszok, de termosztát meg az étkezőben van. Ott meg hamar meleg lesz.
2023. okt. 28. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
A radiátorokra kellene termó szelep.
2023. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Akkor a nappaliba költözz át, úgy elég ha 20-21 fokra fűtesz. Ahol nem vagy zárd el a radiátorokat. Ezzel tudsz már 10-20%ot spórolni.
2023. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elég ciki, ha az étkezőben van a termosztát. Egy rádios termosztát kellene, amit odaviszel, ahol tartózkodsz, a többi radiátort meg lejjebb veszed.

Pl.:


[link]

2023. okt. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most rendeltem ilyet.
2023. okt. 29. 04:16
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
Semmi értelme, én próbáltam. A felfűtéshez hosszabb idő kell, mintha állandó hőmérsékletre állítaná az ember. Bár pontos hőtechnikai méréseket nem végeztem, de ezek alapján maradtam a fix beállítás mellett.
2023. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!