Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi most egy mázsa akác...

Mennyi most egy mázsa akác tüzifa?

Figyelt kérdés

Mennyi most egy mázsa akác tüzifa?


(Bár a súly nem mindig stimmel.)

Csúnya kérdés, de jobban jönnék ki szemes kukorica tüzeléssel? Ott a súly stimmel. 6000Ft/ mázsa.


2023. nov. 9. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:

A súly sosem stimmel, ezért veszünk m3 -ben tüzifát.

1m3 száraz 2 éves fa kb. 8q, a friss idei 12q-t nyom. 4q víz van a rostok között.


25 vagy 33 centis? Árban nem mindegy.

2023. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is köbméterben veszem a városgazdálkodástól, ha jól emlékszem, akkor tavasszal 60 ezer körül volt egy eredi m3 konyhakész, hivatalosan , számlával. De ugye árban, országosan nagy a szórás, nem mindegy honnan veszi az ember.
2023. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én méterben veszem, 35/erdei a vastag 30 a vékony
2023. nov. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
#2 Képes vagy megvenni ennyiért?
2023. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Ez konyhakész, nem kell vele bajlódnom, és ahogy írtam ez mindenhol más áras, attól függ milyen messziről hozzák, van ahol még ennél is drágább. Ez van. Meg lehet megkapod olcsóbban, aztán átvernek.
2023. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4. ha az kiszállítással együtt és hasogatva van, gyakorlatilag csak be kell hajigálni a kályhába, akkor egész jó ár.

35ezer alatt nincs a méterfának köbmétere. Azt még kuglizd fel, és hasogasd össze....

2023. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"1m3 száraz 2 éves fa kb. 8q, a friss idei 12q-t nyom."

Tehát a friss akác lesüllyed a víz alá?! :O


Én vegyesen vettem tölgyet és akácot. Hasogatva egy ömlesztett normál köbméter 28.000 Ft volt kiszállítással együtt. De nyilván egy ilyen jóval kevesebb mint egy szorosan összerakott erdei köbméter.

2023. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
24%
# Gáz jóval olcsóbb
2023. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!