Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Jó ötlet fával és brikettel...

Jó ötlet fával és brikettel tüzelni egyszerre?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

Vegyestüzelésű kazánunk van, amit fával és kerti „hulladékkal”(pl. száraz növények) fűtünk. Arra gondoltam, talán növelhetnénk a tüzelés hatásfokát, ha a tűzifa mellé brikettet is használnánk. Abban reménykedem, hogyha az izzó fára ráteszünk néhány darabot, akkor tovább tudunk meleget biztosítani a házban. Illetve jó lenne a tűzifánk egy részét brikettel kiváltani, mivel a legutóbb leszállított kupac még nem teljesen száraz ellentétben a frissen vásárolt brikettel. Van valakinek tapasztalata ezzel a módszerrel? Ha igen, akkor milyen fajta brikettel érdemes egyáltalán próbálkozni keményfa (pl. tölgy, gyertyán) mellett?

A válaszokat előre is köszönöm!



dec. 8. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább brikettel fűtenék,a még neves a fa .
dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább szenet rakjatok a fa mellé, praktikusan alulra, és az sokáig fog izzani, tovább lesz meleg.
dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit a 2. válaszoló írt, az jobb megoldás erre a célra. Ha brikettel együtt tüzelsz, a brikett az nagyon jól megtudja nyomni a víz hőfokát, így az inkább arra jelentene megoldást, hogy a még nem teljesen kiszáradt fával is tudj fűteni, eltudj érni ideális hőfokot. A brikett nem tartja olyan sokáig a hőt, mint a szén, viszont nagyon nagy hőt csinál! Szoktam én is fa közé betenni! Olyan brikettet vásárolj, ami jól van tömörítve!

Én ezzel vagyok megelégedve: [link]

dec. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!