Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha még nem vagyok bejelentve...

Ha még nem vagyok bejelentve a földhivatalhoz mint új tulajdonos,akkor hogy tudom igényelmi a hulladékelszállítást?

Figyelt kérdés
NHSZ-Tisza szolgáltató
febr. 4. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ott van az oldalukon:

"Gyakran Ismételt Kérdések

Hogyan lehet igénybe venni a lakossági kommunális hulladékgazdálkodási közszolgáltatást?

A közszolgáltatás igénybevételének bejelentése írásban (postai úton, faxon vagy e-mailen), illetve személyesen ügyfélszolgálatunkon történhet. A bejelentéshez szükséges a Társaságunk által alkalmazott Adatváltozás bejelentő nyomtatvány kitöltése. Amennyiben az ügyintézésnél nem az ingatlantulajdonos jár el, meghatalmazás szükséges."

Ha még a Földhivatalnál nem látszik hogy te vagy a tulajdonos akkor is van róla szerződésed, hogy megvetted, vagy papírod, hogy örökölted - amit be kell adnod a Földhivatalhoz is a tulajdonjog bejegyzéséhez. Ha kérik akkor ezt kell bemutatnod.

de minket még soha nem kértek erre egy szolgáltatónál sem amikor új lakásba költöztünk, csak megkérdezték, hogy tulajdonosok vagyunk-e vagy sem. Azt mondtuk igen, miénk a lakás és ennyi elég volt.

febr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor elég kitölteni a yomtatványt és azt beküldeni?
febr. 4. 11:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ez tőlük függ. Elméletileg ha nem kérnek semmit külön mellé akkor igen. Nekik az számít hogy legyen aki szerződik velük (= fizet) és a tulajdonos ne balhézzon, hogy valaki más kötött szerződést helyette.
febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
adásvételi vagy berleti szerződes kell
febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jelenleg olyan szerződés van írva hogy fizetem a nagyátyámnak a törlesztőt mivel ő volt a régi tulaj,és az öügyvéf olyat írt hogy egyenlőre nem kérjük bejelenteni a földhivatalhoz a tulajdonosváltozást.csak ó volna ha nem gyűlne a szemét
febr. 4. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Majd ha hivatalos tulaj váltás lesz akkor lehet mindent átíratni.
febr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Addig is lehet, csak akkor nem tulajdonosként szerepel majd a papírokon, hanem bérlőként. Csak alá kell íratnia egy nyilatkozatot - vagy ami szükséges - azzal aki most a tulajdonos.
febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!