Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Másnak is emelt a Telekom...

Másnak is emelt a Telekom 15%-ot a szolgáltatások árain?

Figyelt kérdés
ápr. 12. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze , nem kivételeznek, demokrácia van. 😢😢😢
ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mindenki emelt a Digi 14-et.
ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Csak azt nem tudom miértelme van a hűség idős szerződésnek, ha akkor emelnek árat amikor kedvük van hozzá... Normális országban ilyet csak akkor tehetnének meg, ha lejárt a szerződés...

Bár ezek alapján úgy érzem a hűság idő csak azért van, hogy engem ködbérezzenek, ha előbb felmondom a szerződésemet...

ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen és emiatt nem lehetséges felmondani a szerződést. Ezt nagyon nem értem hogy tehetik meg.
ápr. 12. 20:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Vodafone is emelt nyugi.
ápr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az emelés előtt aki akart megszűntethette,

és ha akart választhatott egy másik drágább szolgáltatót.

ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Kinek mit intézett a kormánya.

(Csibészes vigyorgás, nyakkendőigazítás, alsó és felsőajak között nyelvcsapkodás)


Az infláció kilőtt, minden is drágult. Egy multinacionális cég életében ez óriási kiadás. A beszállítóik árat emeltek, a közműszolgáltatásaik árai is emelkedtek (áram, víz, gáz, stb, kábelek, routerek, csatlakozók, minden). Azért, hogy valaki felvegye a telefont, emelni kellett a fizetésén, hogy ne menjen el. Azért, hogy legyen valaki, aki ki is megy hibaelhárításra, vagy karbantartásra, hálózatépítésre, stb, szintén emelni kellett a fizetésén. Az összes szerződött alvállalkozójuk is azt mondta nekik, hogy ennyiért megcsinálják, tehát magasabb összegért dolgoznak.


Na most könnyű belátni, hogy ezt nem fogja tudni sokáig tartani, ha a magasabb költségeket nem kompenzálja magasabb bevétellel. A szolgáltatók nem jótékonysági intézmények. Gazdasági alapon működnek. A tulajok, részvényesek kiakarják venni a részüket, ők akkora pénzeket fektetnek be, hogy el se tudod képzelni. Ha nem emelnek árat, akkor nem tudnak új routert venni, mert a cég, akitől veszik, emelte az árát. A ha nem emelnek árat, nem tudják a hálózatot üzemeltetni, karbantartani, mert az alkatrészek árai is felmentek. Ha nem emeknek árat, a munkavállalók fizetéseit se tudják emelni. Szerintem ezt az egyet nem kell magyarázni nagyon. Te se dolgozol ott, ahol annyi pénzt kapsz, amiből már nem, vagy csak nehezen jössz ki. Ha van lehetőséged elmenni máshová magasabb fizetésért - elmész. Ha hosszútávon csinálod ezt, olyan mértékű lesz a fluktuáció, amit nem fogsz tudni időben pótolni, ami a minőségi munka rovására megy. A vége az lesz, hogy marad aki marad, jönni új munkavállaló nem nagyon jön, mert elterjed a hír, hogy itt nem fizetik meg az embert. Túlóráztatások, amit megint nem visel el sokáig az az ember, aki esetleg az alacsony fizetést még igen, megy ő is.


Szóval mielőtt siránkoztok, meg "normális országoztok", az Ászf-et átolvasgatnám, mert biztos benne van, hogy igen, emelheti az árat. Nem kocajogászaik vannak a szolgáltatóknak. Ekkora öngólt nem fog löni egyik se, hogy úgy emel árat, hogy meg se tehetné.

ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"A forgalmi díjakat, azaz perc- és SMS-díjakat, kiegészítő szolgáltatások díjait a változás nem érinti, azok nem módosulnak. Ilyenek pl. az eseti netbővítők vagy a set-top boxok díjai."
ápr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt csak 13,5 %-ot emeltek.

Az éves szinten 11,2 %.

:)

ápr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bigbosslaci válasza:
Igen mindegyik szolgáltató emelt,a vodafon legalább kiemelten jelezte,hogy következmények nélkül felmondhatom a szerződést.Lehet,hogy a telekom is írt ilyent,a hosszú-hosszú kisbetűs résznél,de én nem olvastam.
ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!