Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megéri nekem Németországra...

Megéri nekem Németországra bejelentkezni állandó lakcímre?

Figyelt kérdés
Édesanyám meg Apám külön él és apám kint él Németországban felajánlotta azt ,hogy ha oda vagyok bejelentve akkor kapnék 180 Eurót havonta amire nekem eléggé szükségem lenne , mert főiskolára évente 400 ezer forintot kell költenem (+ könyvek vizsga díj stb ). Első kérdésem ,hogy ez tényleg így van -e illetve megéri-e mitől esek el gondolom főiskolánál részösztöndíjtól meg akár Diákhiteltől alapból ,de azon felül dolgozhatok-e meg tanulhatok úgy hogy itthon csak ideiglenes címem van Tb-t megtudom -e valahogy oldani milyen buktatókat tudtok ebben az élméletben .

#lakcím #állandó #Németörszági
2013. jún. 29. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen indokkal kapnád a 180 Eurót? Mert attól, hogy valakinek ott van lakása, még nem kap pénzt.
2013. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy apám egyedül nevel .
2013. jún. 29. 19:22
 3/11 A kérdező kommentje:
amíg tanulok elvileg jár .
2013. jún. 29. 19:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor, ha kint élsz és ott is tanulsz.
2013. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ez alatt a Kindergeld-et értitek, az csak akkor jár, ha minden évben igazoljátok, hogy Németországban vagy eltartott, azaz vagy tanulsz, vagy katona vagy, vagy krónikus beteg, egyébként nem jár.
2013. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszotokat még várok van -e másik vélemény .
2013. jún. 29. 22:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Az 5. vagyok, Németországban élek és a gyerekeimtöl minden évben kérik az iskokalátogatási igazolást, anélkül nem fizetnek.

A másik tévedés, hogy nem addig jár a Kindergeld, amig tanul valaki, hanem amig az ELSÖ végzettséget megszerzi. (Pl. a bolognai renszerben az alapképzésre még jár, a mesterre már nem)

2013. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
még alapképzésre járok és Magyar iskolából nem jó az iskola látogatási ?
2013. jún. 30. 13:13
 9/11 A kérdező kommentje:
de írtam egyébként a Németo. magyarok oldalán és azt írják nem kell bizonyítanom hogy kint élek . Akkor most mivan ?
2013. jún. 30. 13:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt, Németországban német iskolaltogaási kell, föként ha eddig MAgyarországon éltél, akkor senki nem hiszi el, hogy mostantól itt élsz, de ott tanulsz.


Amit meg a magyar oldalak írnak, annak nagyrésze nem igaz.


Tölem évente kérnek igazolást (mármint ha a gyerek elmúlt 18 éves), és anélkül nem folyósítják a pénzt.

2013. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!