Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha nem fizetek tovább a upc...

Ha nem fizetek tovább a upc nek akkor mi várható?

Figyelt kérdés
Költözés miatt nem használhatom tovább nincs senki aki átvenné ahova költöztem ott nincs kiépítve lemondani nem engedik.2év hűsèg van rajta nos kikapcsolás és felszólítgatások után mi van?elsősorban olyanok válaszát várom akik hasonlóképp jártak és tapasztalatuk vvan a upc nèl köszi
2013. dec. 16. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
radterhelik a husegidoszak fennmarado reszere a kedvezmenyt a listaarhoz kepest. ha nem fizetsz, atadjak behajtocegnek, de te azt nem akarod megvarni, mert akkor mar a behajtoceg koltsegeit is fizetni kell... nincs jo megoldas, vagy fizeted tovabb, vagy talalsz valakit, aki atveszi.
2013. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha még van rá két év hűség, mi a ráknak rendelted elő? Csak úgy pikk-pakk rájöttél, hogy költözni fogsz?
2013. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem engedik felmondani. Bármikor fel lehet mondani, de időarányosan ki kell fizetni a kedvezményeket.
2013. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fel lehet mondani csak ki kell fizetni időarányosan a hűségidőből hátramaradó kedvezményeket+ a felmondási kötbért(ez akár 100 ezer ft is lehet!)

Ha nem fizeted ki és csak úgy egyszerűen nem fizeted akkor sem jársz jobban mert 3 hónap után egyben kiszámlázzák a hátralékot és pár hét türelmi idő után felmondják a szerződést aminek következménye a fenti hűség kedvezmények és kötbérek kiszámlázása ami ekkor már szintén 6 számjegyű tétel lesz.

Ha ezt sem fizeted be átadják egy behajtó cégnek aki először elkezdi levonni a jövedelmedből(jövedelmed max 50 % vonhatja ) de ekkor már az ő munkadíjukkal is számolni kell ami jó pár tízezres a tartozáson felül.

Ha nem tudja vonni ráterheli az ingatlanodra és végső soron el is árverezheti mert ebben a stádiumban már közel milliós tartozásról beszélünk( a behajtó cég átvételének napjától számítva naponta megy rá a munkadíjuk és a kamat!)

Megoldás ha semmiképp nem tudod kifizetni a hűségidőt:

6 hónapig lehet szüneteltetni a szolgáltatást ezért csak a havidíj töredékét fizeted így nyersz egy kis időt-6 hónap után rendesen fizeted a havídíjakat és a hűség végén lemondod sajnos más megoldás nincs.

2013. dec. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs kiépítve kkor az nem megoldhatható,hogy műholdason menjen tovább???
2013. dec. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Viszont, igényelheted a szolgáltatás átírányítását a másik címre. Ha nem tudják teljesíteni akkor közös megegyezéssel szerződést bontotok, vagy oldják meg. Ha nem fizeted akkor gyűlik a tartozás kamattal, büntetéssel és behajtják amikor csinos több százezer a végösszeg.
2013. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem akkora nagy őszegű ajándékot kaptál :) A másik cégnél mondtam fel de csak 6 hó volt vissza . A szolgáltatás rögtön lemondtam ne ketyegjen tovább !!! " eladtam a lakást elég volt az albérlők csóróságából ! " A félévig féláron egy részét , 3000 beszerelési költséget , meg ami volt kábel, egység, mobil nett becsületesen vissza adtam , a cég nagyon korrekt volt . de ha fizettem volna tovább sem lett volna a költségem 30e-nél több "TV,Nett, Telefon, mobil nett," . De minden kép te közöld a megszüntetést mert nem tudják és a számla ketyeg minden nap , ha felmondod csak azt a részét kérhetik , tovább nem szolgáltatnak elszámolható szolgáltatást , van ahol részlet is van .
2013. dec. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Viszont, igényelheted a szolgáltatás átírányítását a másik címre. Ha nem tudják teljesíteni akkor közös megegyezéssel szerződést bontotok, vagy oldják meg. "



Igen, ez így van a T-nél, de a UPC-nél ez nem működik. Nekünk is volt ilyen ügyünk, kb. két hónapot kifizettünk "feleslegesen". Így is lényegesen jobban jártunk, mintha eredetileg határozatlan időre kötöttük volna a szerződést. Miután lejárt a hűség, rögtön megszüntettem természetesen.


Amúgy használtuk volna az új helyen is, de sajna nem volt elérhető.


Mondjuk a T sokkal könnyebben ígér ilyet, hogy költözés esetén is biztosít szolgáltatást vagy kötbér nélkül megszüntethető: azért kissé nagyobb területen érhető el a T, mint a UPC. Az nem fog ilyet vállalni. Olyat enged csak, hogy írasd át másik előfizető nevére, akárki jó nekik aki UPC területen lakik és hajlandó átvenni.


A nem fizetést kétszer is gondold meg! Mert szinte biztosan meg fogod bánni pár év múlva, hogy nem fizetted ki azt a párezer forint havidíjat.

2013. dec. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!