Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megéri kicserélni az energiata...

Megéri kicserélni az energiatakarékos izzókat LED izzókra?

Figyelt kérdés

Vegyük ezt a LED izzót:

[link]


Ez annyit tud mint egy (37W hagyományos), de valójában csak 4W a fogyasztása.

Ezt a 37W teljesítményt már tudja hozni kb egy 7w-os energiatakarékos izzó is.

[link]


Viszont a LED izzó élettartama 25.000 óra, az energiatakarékosé meg csak 8.000. Tehát elvileg az energiatakarékosból elmegy 3, míg a LED-ből csak 1. Tehát árban kb ugyanott vagyok mind a kettővel, annyi, hogy a LED pár W-al többet fogyaszt.


Szerintetek megéri beruházni a LED izzókra?



2014. szept. 9. 01:41
 1/9 A kérdező kommentje:
pontosabban kevesebbet fogyaszt a led. bocsi
2014. szept. 9. 01:42
 2/9 anonim ***** válasza:

Én azért a biztonság kedvéért megmérném azt a bizonyos 4W-os fogyasztást:)! Csak nehogy meglepetés érjen. Korábban egy 11w=60W-os kompakt csövet mértünk(nem csak begyújtáskor) és 45W alá nem ment a fogyasztás. Tudod 1 normál izzónál van mondjuk 60W a teljes teljesítmény(minden bele számolva) míg az energiatakarékos cuccoknál valamiért csak a lesugárzott fényteljesítményt írják rá. Nem is értem miért:((( Az valahogy lemarad amit az elektronika elfogyaszt. Az élettartammal szintén hasonló a helyzet, javaslom keres rá az izzólámpa összeesküvés című filmre, Megéri!

Villszer.

2014. szept. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én kicserélni semmiképpen nem cserélem ki. Nem volt olcsó egyik energiatakarékos izzóm sem.

Ha tönkremegy, mostanában már led izzót veszek helyette.

2014. szept. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha cseréled is először csak 1et vegyél és próbáld ki otthon a fényerejét
2014. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egy villany szerelő ísmerősömtől hallottam,messze nem hozza a fényt amit remélünk tőle .
2014. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is csak egyet vettem, méghozzá úgy, hogy a boltban megnéztem hogy milyen erősen és milyen színnel világít.


Eddig úgy néz ki hogy beválik, de kb két évig kell használnom, hogy behozza az árát. Ha addig nem megy tönkre, akkor a kiégő fénycsöveket led-re cserélem.


A tényleges fogyasztását viszont még nem mértem meg, de meg fogom :)

2014. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válaszom: nem..


de ezt meg kell magyarázni, mert baromi bonyolult...ugyanis a "jövő fényéről" van szó...


Akkor, ha kapod a led-eket, akkor nagyon szuper, de ha veszed, és látni is akrsz, akkor már igencsak húzós beruházás.


foglalaton most átlépünk, maradjon a fényáram...


500 lumen alatt vakoskodhatsz, tehát több kell..ha jó minőséget veszel, mint példul az 1.sz linken, akkor elég 2 db, de az áruk..


nekem mindenhol led van, de kaptam, nem került semmibe. megtudtam az árukat, el is ment a kedvem.

..ráadásul kettő pár perces üzem után kiégett..

mivel egy év garanciát adnak majdnem mindenhol, kicserélik..


jelenleg csak dicsekedni jó, mert drága, az olcsóbb meg nem igazán teljesít..


szerintem.


Még a kerti reflektorok is led-ek, de bizony a darabonkénti tíz watt az harmatosan gyenge. persze van erősebb is...

2014. szept. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A LED az jóval tartósabb, a fénycső vegyes élettartamú de legfeljebb 2 évig bírja átlagban.


Volt nekem fénycsöves is néhány darab de sok tönkre ment az első évben és többen megérték a 2. és harmadik évet is. A legvégén, kb 6 év múlva az ment tönkre, ami korábban olyan helyen volt, amit ritkán kapcsoltam csak fel. Aztán átkerült egy rendszeresen nyúzott helyre és ott kettő év körül teljesített.


A lakásom tele raktam azóta 4-5 Wattos 1000,-Ft-os E27 csavarmenetes ledes, irányított fényű lámpákkal.

Meleg fényű (sárgásakat) használok!


Egyik szobában van 3 db kínai gyári kínai 5W-os a csillárban, de egyet ki kellett csavarnom, mert túl sok volt már nekem a fénye a fejem fölött, így ott most csak kettő világít.


Abban a szobában van még egy álló lámpa, amiben egy iker foglalatban van 2 db kínai gyári 4-5 Wattos led.


Aztán a növényeknél az ablakon megy éjjel-nappal még 12 Watt körüli led csoport egy kb. 14 voltos tápról, már legalább 8 éve egyfolytában. Négy db sorosan van kötve, de megy róla külön hűtőbordára szerelt led is. Valami néhány tized ohmos ellenállást még kötöttem sorosan valamikor, hogy ne hajtsam túl árammal.


Még van fénye, de talán már kevesebb, mint amikor össze raktam. Azért 8 év elég szép idő. Viszont a növények nagyon meghálálják!


.

.


A másik szobában van a menyezeten egy szórt fényű nagy üveg tányér (korpusz lámpának hívták régen amikor vettük). A menyezetre vetődő fény verődik vissza mindenfelé szórt fényként. Abban volt korábban 3 db 60-as izzó, most 3 db 4-5 wattos került bele. meglepődve vettem észre első bekapcsoláskor, hogy nagyon kellemes lágyan szórt és használható fénye van egy hálószobába. A korábbi izzók 180 Wattjával szemben most 12-15 Wattot fogyaszt.


A harmadik szobát csak ritkán használjuk. ott van egy hetes csillár, amibe lassan mindegyikbe került led a gyorsan "kihulló", tönkre menő spirál és U alakú (még gyengébb) fénycsövek helyett.


.


Még az előszobában van 1 db oldal világítás ebből a ledből és van még kettő régi típusú neon cső, 40 és 60-as.


Azelőtt kb 14-16 ezer Forintot fizettünk havi szinten a villanyszámlára.


Most kb 6 ezer Ft körül fizetünk.

Igaz, azóta kicseréltem a hűtőt is, és máég megmaradt a rezsi csökkenentés hatása miatt is valamennyi.


Szóval jól járunk a ledekkel, szerintem.

Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy csoportokban érdemes helyi irányított megvilágításokat felszerelni, körsugárzó ledek helyett. Akkor mindig ott kapcsolhatjuk fel az elegendő fényt, ahol éppen szükség van rá. Nem kell kivilágítani többször annyiért mindig az egész szobát. Viszont bizonyos helyzetekben mindent is fel lehet kapcsolni, ha valamiért kell a fény.


Nekem az egyik szobában van egy kapcsoló sorom az ágy mellett és onnan lehet mindent kapcsolni.

Középen a menyezet alatt lévő korpusz fénye viszont kapcsolható külön az ajtó mellett is, amikor belépünk.

2014. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

jajj, ..jut eszembe, nekem a "led izzó"-ról az jut eszembe, amikor egyszer felizzott egy ismerősömnek a led kristály arany bekötő huzalja egy pillanatra. Kicsi, nagyítóval jól megfigyelhető gömböcske olvadt mindkét végére az átlátszó burkolat alatt pillanatnyi túláram miatt és azután tovább már semmire nem volt alkalmas.

nyilván, mert megszakadt az áramkör. Sokan meg izzóként emlegetik a led fényforrást is. Ha bár az izzás ennek a végét jelenti. Igaz, egy pillanatra az is fel tud izzani, aztán nem tesz tovább semmit soha többé. :)

2014. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!