Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan lehet takarékoskodni...

Hogyan lehet takarékoskodni egy fatüzeléses kazánnal? Hogyan lehet csak 2-3 szobát fűteni 5 helyett és takarékoskodni?

Figyelt kérdés

Most költöztünk egy 5 szobás emeletes házba (lényegében nem a miénk), aminek fatüzeléses kazánja van. Mivel csak ketten vagyunk, s többnyire az emeleten lakozunk, ezért teljesen fölösleges 3 szoba és számos helyiség fűtése.


A kérdés tehát az, hogy muszáj fűteni a teljes házat és pocsékolni a rengeteg fát két ember miatt? Vagy vannak módozatok, amelyekkel lehet takarékoskodni? Ha igen, melyek azok? Ha lezárom több szoba fűtését, akkor is kering a víz?

Kérlek segítsetek!



2014. okt. 14. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha radiátort lezárod igen fog.Költözzetek le ne fent az emeleten legyetek azzal is sporolhattok.Mégpedig azért mert a szigetelése a tetőtérnek gyérebb
2014. okt. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Jól mondja az előttem szóló, inkább lent tartózkodjatok, és lent fűtsetek, és az egész felső szint fűtését lezárhatod. Szökik fel annyi meleg majd, hogy a vízvezetékek nem fagynak el odafent. Általában a családi házaknál a radiátorok egyedileg kizárhatók, ez a többi radiátor működését nem befolyásolja.

(Érdemes azért ebben a fűtési módban vigyázni arra, hogy a fűtetlen és hideg helyiségekbe az ellenőrzéseken kívül ne gyakran nyitogass be, mert a fűtött helyiségekben lévő párás levegő bekeveredik a fűtetlen helyiségekbe és a páratartalom olyan mértékben is megnőhet, hogy a falakon páralecsapódást eredményezhet - ez meg a penészedés alapja...)

2014. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Tehát, lezárhatom a radiátorokat és akkor is kering a víz a többi szobában. Ezt szerettem volna tudni. Gondolom, ezzel spórolhatok.

Sajnos nem költözhetünk le. Ez egy szolgálati lakás, ahol a lenti két szoba egyike irodahelyiségnek megfelelő (nem használjuk), míg a másik szobát ebédlőnek kell fenntartani (ezt időnként, ha vacsorát/ebédet adok, akkor befűtöm, de azon kívül lezárnám).

2014. okt. 14. 16:00
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Azért arra is gondolj, hogy a fenti szobákban más lesz a hőérzet, ha az alattuk lévőket nem fűtitek, és nem 40-60%-ot fogtok spórolni a szobák lezárásával, hanem csak 15-20 %-ot, vagy annyit se.


Szerintem.

2014. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Harkonnen jól mondja. Ha alul nem fűtesz, a lábatok igencsak fázni fog odafent, és ez jelentősen csökkenti a hőérzetet.
2014. okt. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megpróbáljuk így, hátha lehet spórolni. Le nem tudunk költözni.

A spórolás úgyis csak a mi döntésünk, ugyanis a fát (bármennyit is fogyasztunk) biztosítják a számunkra. Pusztán az a gond, hogy ezt a pocséklást nem veszi be a gyomrunk...

2014. okt. 15. 09:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden tiszteletem a tiéd, kérdező. Azt hittem, egyedül vagyok ilyen felfogással.
2014. okt. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!