Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mik a tapasztalatok vagy a...

Mik a tapasztalatok vagy a vélemények, a gáz üzemű fűtésről? Konvektoros/parapetes kontra Központi gázkazán?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy fizetés szempontjából melyik a jobb? Én konvektoros/parapetes-t használtam idáig családi házban lakom és ahova költözök ott is az van csak fel szeretném újítani és kérdés hogy maradjon vagy mennyen a konvektor. Nézegettem ezeket a látvány konvektorokat és meg kell mondanom jól néznek ki.

Mennyivel lenne több vagy kevesebb egy ilyen felújítás után a rezsi? És mik a tapasztalatok főleg azok véleményére lennék kíváncsi akik már használták a központi gáz kazános megoldást és a géz konvektort/parapetes-t. Vélaszokat előre is köszönöm.



#fűtés #gáz #konvektor #parapet #központi gáz kazán
2016. márc. 7. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk központi, kondenzációs gázkazán van. Szerintem a legkényelmesebb megoldás, csak egy termosztátot kell tekergetni. Ráadásul a számlák érkezésekor kisebb-nagyobb hőhullám megy végig rajtunk, ami tovább javítja a hőérzetünket.
2016. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kondenzációs gázkazán tudja adott egységnyi gázból a legnagyobb hasznos hőmennyiséget előállítani.

A konvektorból a forró füstgáz az utcára távozik, szerintem ez jelentős veszteség. A kondenzációs kazán még a meleg füstből is visszanyer valamennyi energiát. Legalábbis ezt lehet olvasni mindenhol. Aztán lehet, hogy csak ügyfélkábítás.

Az biztos, hogy egy vezeték nélküli szobatermosztáttal nagyon kényelmes fűtési mód.

2016. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A látvány konvektornak az átlag konvektornál rosszabb a hatásfoka. Konvektoros fűtèsnèl nem egyenletes a hőmèrsèklet eloszlás. Minden egyes konvektornál van vesztesèged.

Kondenzációs kazánnak legjobb a hatásfoka, egy hejen van vesztesėged, a radiátorok egyenletes hőmèrsèklet eloszlást biztosìtanak. Komfortosabb.

2016. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
A gáz konvektor a leg gazdaságtalanabb fûtés
2016. márc. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk központi van, radiátoros, és egyáltalán nem vagyok megelégedve vele. Lehet persze hogy méretezési hiba, de minden szobában más a hőmérséklet, megbolondulok tőle. Beépítése, karbantartása, javítása egy vagyon; kéménybélelés, időnként a csövek átmosása, több dolog mehet benne tönkre, ha elromlik vagy áramszünet van akkor az egész házban nincs fűtés stb.
2016. márc. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! HA nincs, akkor javaslom, hogy tetess a radiátorokra termosztatikus szelepet, és fejet. Ezzel minden szobában külön tudod állítani a hőmérsékletet.

A kérdésre válaszolva, egyértelmű, hogy a kondenzációs kazán a leghatékonyabb.

2016. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!