Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem irreálisan magas ekkora...

Nem irreálisan magas ekkora közös költség?

Figyelt kérdés

44 nm-es lakásról van szó, kb 12-14 lakásos társasházban. A környéken mind fel van újítva, annál jobban látszik hogy ez mennyire lepukkant. A pincébe le se lehet menni mert áll a víz, undorító bűz van és rohad, mállik minden. Ehhez képest 44 nm-re 13 ezer a közös költség... de úgy, hogy évek óta semmi látható változás nincs a házon. Vízdíjat külön fizetünk, van akinek benne van, neki még magasabb. Arányaiban még mi fizetjük a legkevesebbet, mert a legkisebb lakásról van szó. Most viszont kitaláltak a legutóbb egy olyat, hogy 10 hónapon át tartó "célbefizetés", ami plusz 4000, "homlokzatfelújításra". Vagyis 17 ezer lenne innentől egy lift nélküli, koszlott házra. Nem sok ez?


Ja és fontolgatom hogy beszélek a közös képviselővel erről, mert nem igaz hogy nincs egy felújítási alap félretéve, és ha jól tudom lehet egyszeri, rendkívüli célbefizetést elrendelni, de nem majd' egy éven át, ráadásul ilyenre, nem pedig vészhelyzet esetére. Ha nincs félretéve, mire megy el?



2016. okt. 17. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne simán beszélj a közös képviselővel, hanem a lakógyűlést hívasd vele össze.
2016. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egy közgyűlésen lett ez a célbefizetés is "egyhangúlag megszavazva". sajnos nem tudtam elmenni rá a munkám miatt, így értesítőből tudtam meg. Erre szeretnék rákérdezni. Amúgy ismerem a csajt, apám jóban van vele, az ő házuknak is ő a közös képviselője. Az egy picivel rosszabb állapotban lévő ház, de ott 50 nm-re van 8 ezer egy hónapban, és mindenféle célbefizetés nélkül gyönyörűen felújították a hátsó lépcsőházat, most dolgoznak az elülsőn. Csak érdekelne hogy ezt hogy sikerül ott, és nálunk meg nem.
2016. okt. 17. 11:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű: el kell számoltatni a közös képviselőt, hogy ez mégis mi a k.va anyjára lett elköltve?!

Lassan többe kerül a közös költség, mint a havi törlesztő részlet vagy az albérlet. Mi megyeszékhelyen lakunk, ott most átlagban 4000 ft a közös költség, amivel elszámolnak.

Takarítás, villanyszámla, felújítások, biztosítás, szükséges javítások (pl. elromlott a mágneszár a bejárati ajtón), és a szükséges karbantartás (festés, korlát javítás, stb.) ebben benne van.

Külön akkor kell fizetni, mikor pl. kívülről szigetelik az egész tömböt, és az egy több milliós kiadás, amit valóban nem tudnak fedezni belőle.


Arra is volt példa, hogy a közös képviselő kényelmesen elélt munka nélkül, és mindent tudott számlával igazolni, pl. egy zárcsere 78 ezer forint, és hasonlók. Szemrebbenés nélkül lett lecserélve egy olcsóbbra.

Nézzetek körbe, hogy ha cég a közös képviselő, akkor minden rendben van-e a háza táján, illetve más cég mennyiért vállalja el, akár pályáztatni is lehet.


De senki sem kötelez titeket, hogy ilyen irreálisan sokat fizessetek gyakorlatilag a nagy büdös semmire.

2016. okt. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is pont arra gondoltam hogy a közös költség ezek után kitenné a gáz+ villany+ vizet (nem vicc). Lehet kérvényezem hogy benne lehessek a számvizsgáló bizottságban. Akkor jogom lesz hozzá hogy mindent átnézzek. Pénzügyön dolgozom amúgy is.
2016. okt. 17. 12:13
 5/14 anonim ***** válasza:

Nagyon magas.

Nálunk van lift, takarító, és a szemétszállítás is benne van. Így 6000 Ft.

Mindig kapunk kimutatást, hogy mire, mennyit költött a lépcsőház.

Nálatok is kell lenni ilyennek. Legalább egy évben egyszer.

Ha ilyen sokat fizettek, akkor gyanítom, hogy van benne valamilyen felújítása alap nagyobb összeggel. Csak akkor nem értem, hogy minek kell még külön fizetni a homlokzat felújításra. Én a többi lakóval is beszélnék, hátha ők többet tudnak. Illetve ha gond van, akkor jobb közösen fellépni.

2016. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden év elején egy lakógyűlésen elő szokták adni az előző évi tervet+valóságot, meg a követező évi tervet. ott szokták megszavazni a közös költséget is. Ugye szoktál ilyenre járni?
2016. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igyekszem eljárni, de ez tök váratlanul jött.
2016. okt. 17. 13:03
 8/14 anonim ***** válasza:

Magas az összeg más házakhoz képest, de ez nem véletlen. Ez a legrosszabb méretű háztípus. Én is ilyen 14 lakásosban lakom és egységre vetítve az ilyenben a legmagasabb a közösköltség, pláne ha még lepukkant is. Én is végigkövettem a házunk pénzügyeit, mert nem akartam elhinni és egy-két rossz döntés volt csak, azok is régebbiek. Most teljesen jó gazdálkodás mellett jön ki közel 20000Ft 73 m2-re. Ez olyan arány mint a tiétek, szívás. Nekünk ez már tartalmazza a felújítási alapot, de egyszer volt egy célbefizetés másfél évig, mégcsak nem is felújításra, hanem egy régi takarítónő gyes alatti szabadságának kifizetésére ment vagy másfél millió Ft(4 gyereke lett, képzelheted, hogy örültünk).

Sok társasházkezelő 12 lakás alatt nem is vállalja, mert nem éri meg nekik se.

2016. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, utolsó :/ Most hogy belegondolok, inkább 11 lakás van a miénkben, mert 3 emeletes, szintenként 3 lakás, de földszinten csak 2 (abból is egy lakatlan évek óta). Köszi a felvilágosítást. Azért rákérdezek ha lesz időm, hogy miért nem pályázatból próbáljuk, meg hogy miért nincs alap... bár gyanítom, mindenre meglesz a válasz.
2016. okt. 17. 14:09
 10/14 A kérdező kommentje:
A takarítónős sztori kemény o_O
2016. okt. 17. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!