Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Klímával fűteni mennyibe...

Klímával fűteni mennyibe kerülne a gázzal szemben?

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha megmondod, hogy mennyi a COP-ja a hűtő fűtő klímádnak, akkor kiszámolom neked.

Estleg azt is megírhatnád, hogy melyik DIN szabvány szerint számolták. Vagy hőfokadat van-e, hogy ez +7 C fokra vagy +3 fokra vonatkozik az adott COP?

2016. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
cop 3.8
2016. okt. 19. 14:38
 3/11 A kérdező kommentje:
vortex VAI-A24A1D tipus. A+ os,inverteres klíma
2016. okt. 19. 14:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérsz rá H tarifát akkor olcsóbb mint egy hagyományos, nyílt égésterű kazán.

Ha elfogadsz egy javaslatot akkor inkább olyan klímát válassz amihez később is lesz alkatrész és nem csak 1-2 év garancia van rá.

Már a kínai gyártók is 5 év garanciát vállalnak.


Igaz, hogy itt csak 3,5kW-os klímákat tudsz összevetni, de talán hasznos lehet:

[link]


klima-tisztitas.atw.hu/klima-osszehasonlitas.html


A+ helyett érdemes a SEER és az SCOP adatokat nézni.

2016. okt. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi. A H tarifa kiépítése több 100ezer ft. (Új villanyóra hely, stb....)
2016. okt. 20. 06:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na nézzük akkor az alap-adatainkat:

Földgáz fűtőértéke: 34 MJ/m³

1 MJ = 0,28 kWh

1 m³ gáz ára = 140 Ft

1 kWh áram ára = 36 Ft

1 kWh H tarifás áram ára okt.15-ápr.15 közt = 26 Ft


Az egyszerűség kedvéért termeljünk 100 kWh hőenergiát mind a két rendszerrel.

A gázkazánodnál feltételezzük, hogy modern kondenzációs kazánod van, és a gyártó által írt 107 %-os (fűtőértékre és nem égéshőre) vonatkozó adatot mi most vegyük reálisabban 100-nak.

Valamint a klímádhoz tartozó COP=3,8-at első közelítésben elfogadjuk, és úgy értelmezzük, hogy fűtési üzemmódban levegő-levegő hőszivattyúként dolgozik, és 1 kWh elektromos energia felhasználásával 3,8 kWh hőenergiát szivattyúz be a kültéri levegőből a házadba. [Mivel hőfokértéket vagy DIN szabványszámot nem írtál, ezért a COP=3,8 értéket én +7 C fok külső levegőhöz társítom. Egy második kalkulációban azért ennél hidegebbeket is feltételezve az évi átlagos COP értéket 2,5-nek veszem.]


Gázszükséglet a 100 kWh hőenergia előállításához kondenzációs gázkazánban:

(100/0,28)/34= 10,5 (m³)

Ennek az ára : 10,5*140= 1470 (Ft)


Áramszükséglet a 100 kWh hőenergia előállítására klímával COP=3,8 :

100/3,8= 26,3 (kWh)

Ennek ára: 26,3*36= 947 (Ft)

H tarifával: 26,3*26= 684 (Ft)


COP=3,8 esetén

Gázkazánnal előállítva : 1470 Ft 100 %

Nappali árammal fűtve : 947 Ft 64 %

H tarifás árammal fűtve: 684 Ft 46 %


Áramszükséglet a 100 kWh hőenergia előállítására klímával reálisabb átlagos COP-vel számolva COP=2,5 :

100/2,5= 40 (kWh)

Ennek ára: 40*36= 1440 (Ft)

H tarifával: 40*26= 1040 (Ft)


COP=2,5 esetén

Gázkazánnal előállítva : 1470 Ft 100 %

Nappali árammal fűtve : 1440 Ft 98 %

H tarifás árammal fűtve: 1040 Ft 70 %


Szerintem ez utóbbi a reálisabb kalkuláció a te levegő-levegő hőszivattyú üzemmódban dolgozó klímádra, az egész fűtési szezonra vetítve.

A H tarifa igénylése és telepítése azért mégiscsak megfontolandó. Én is megléptem, mert a villanyóra szekrényben lévő konnektorokat és szakaszoló biztosítékokat, meg a fí-relét befordítottam a garázsba, és a felszabaduló helyre éppen befért a második villanyóra. Nem került semmibe szinte. És látható, hogy a nappali és a H tarifa között majdnem egyharmad a különbség, azaz egy 300 ezer forintos fűtési szezonban kb. 100 ezer forint spórolást jelentene!


Összegezve, a klímával szerintem hasonló árban lehet (-10 fokos hőmérsékletekig) fűteni egy átlagos télen, mint gázzal, ha nappali áramról üzemel. Megtakarítani akkor lehetne, ha H vagy GEO tarifád lenne.

2016. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A kazánom nem kondenzációs. A H tarifát mér kérdeztem az elműt, de kb 100-150ezer lenne a kiépítése. Új szekrény stb...

Napelembe gondolkozok. Azzal le lehetne 0-zni az áram és a géz számlámat is egyben akkor.

2016. okt. 20. 16:19
 8/11 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon jó amit leírtál és köszönöm.

Tehát ilyen időben,mint most van simán megéri klímával fűteni. Hisz most nincsenek még minuszok. Igazán hideg dec,jan,febr amikor van. A többi kibírható.

2016. okt. 20. 16:22
 9/11 anonim válasza:
100%

Állítólag a számok nem hazudnak... Pedig a helyzet nem egyértelmű.

Biztosan a klíma fajtája, típusa is számít.


Én egy belvárosi, 34 nm2-es energetikalilag nem túl jó kislakásban szerettem volna kiváltani klímával a kéményes konvektort. Szeptemberben rakattam fel egy Daikin FTXB35C típusút.

Tapasztalatom így október elején, plusz tíz fokos külső hőmérsékletnél: 23-24 fokos benti hőmérséklethez a klíma elhasznált napi 23 kwh áramot. (mondom plusz tíz külső hőmérséklet mellett) Ez mondjuk cca. 900 forint/nap.

Hidegben a hatásfoka romlani fog, plusz amúgy is többet kell teljesítenie... További tapasztalat vele, hogy ha éjszakai módban megy, akkor szinte hangtalan, de nem is tudott kikapcsolni, folyamatosan mennie kellett. Tehát gondolom hidegebb időben ez az üzemmód talán még a hőn tartásra sem lenne képes. Ha felnyomom a ventillátort, akkor felfűt,majd kikapcsol egy időre, de bizony ilyenkor azért van már némi hangja is.


Szóval, hamar lemondtam róla és begyújtottam inkább a konvektort, ellátva pár biztonsági megoldással.

Szintén 23 fokot tartva a múlt hét tapasztalata 3 m3 gáz /nap... Szóval lényegesen olcsóbb, mint a klíma már most is.


Én ezt tapasztaltam.

2016. okt. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Mielőtt végleg áttérsz gázról klímára érdemes pár fontos szempontot figyelembe venni:

1. A normál klíma kinti minusz 20 foknál bexarik, egyszerűen megáll. A drágábbak talán minusz 25-nél. Pont amikor a legnagyobb szukség van rá.

2. Ha elmegy az áram nyilván szintén megáll a technika. Megfagysz a klima távirányitóval a kezedben.

3. Az áram csúcsidőben qrva drága, valami tárolót


Én egy kombinált fás/gázkazánban gondolkodnék, kiegészitve egy hőszivatyuval ha már nagyon elektromosságpárti vagy.

2016. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!