Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Két éves, nagyon száraz fám...

Két éves, nagyon száraz fám van, most azzal fűtök a kazánban, de nagyon gyorsan leég? Így fel tud megfelelően fűteni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 28. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
kevesebb huzatot adj neki, vastagabbat rakj rá, és lassabban fog égni.
2016. nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A huzatszabályzó be van állítva, és most 20-25 cent vastag rönköket is raktam rá. Eddig egy éves fával fűtöttünk, de nem égett le ilyen gyorsan. Ha így haladunk, dupla mennyiség fog fogyni(:
2016. nov. 28. 09:46
 3/9 A kérdező kommentje:
Pedig épp azért hagytam száradni, mert mindenhol azt írták, hogy a két éves száraz fa jobb. Most akkor hogy is van ez?
2016. nov. 28. 09:48
 4/9 vatafak ***** válasza:
100%
a fűtésteljesítménnyel nem lehet gond hiszen nem a vizet próbálod eltüzelni. az egész füst rendszer is így szereti. a huzatszabályzót, ha automata, én teljesen kiiktattam és ahogy felmelegszik a rendszer rögtön lezárom minimálisra, kb 1mm-es rés marad csak a levegőnek
2016. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2 éves száradás jó. többit fent leírták. minimális rés.
2016. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Zárt helyen tárolod? Mert ha járja ez a párás levegő, tehát csak tető van felette, de zárt oldalfalak nincsenek, akkor nagy különbség már most sincs az 1 és 2 éves fa között, mivel a száraz fa magába szívja a nedvességet. Ha így van, akkor valami egyéb különbség van a tavalyi meg az ideig fűtés között, mondjuk, másféle fákról van szó.
2016. nov. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Zárt helyen van, egy fatároló kamrában. Kb. egy hónapja pedig már a kazánházban , polcokon. Tavaly fél-egyéves fával fűtöttünk. Nem sokat fűtünk fával, csak néha, pl. hétvégén vagy ünnepekkor, mert szerintem jobb a hőérzet fafűtésnél, mint amikor a gáz megy.
2016. nov. 30. 11:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Oké, akkor tényleg nagyon száraz a fád, lehet, hogy már 10 %-on van a víztartalom a fűtés miatt.

Ahogy írják, elzárod a levegőt.

Koromtalanítót használj rendszeresen, mert így a csökkentett oxigén miatt nem tud tökélesen elégni a fagáz, és miközben elmegy a kéményen a hasznos anyag egy része, közben kátrányosodás is lesz, a rendszertől függő mértékben.


A hőérzet annyival jobb fával fűtve, hogy így nem a gázkazánon beállított hőfok van, hanem a szokásoshoz képest túlfűtöd a lakást. Ha a gázt használod, és feltekered a termosztátot három fokkal, majd meglátod, hogy lesz neked olyan, de olyan hőérzeted... :)

2016. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó:)
2016. nov. 30. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!