Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Volt egy kérdésem áramfogyaszt...

Volt egy kérdésem áramfogyasztásról. Kijött egy eon által regisztrált villanyszerelő, aki szerint önfogyasztása van a villanyorának. Kértünk az eon-tól bevizsgálást, szerintük teljesen normálisan működik. Lehet tenni még valamit?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy aki először megnézte lekötés után pörgött az óra, ott voltam néztem. Az eonosok is lekötötték csak az órából húztak ki egy nagyon vastag vezetéket akkor meg Megállt, ezt is láttam. Végigmértem a fogyasztást, az eon szerint ezt kell tenne., és így kiderül mi okozza a túlfogyasztást. Aki kijött aszerint ki ajánlotta ezt a hülyeséget. És itt állok 550-650 kwh havi fogyasztással.
2017. febr. 18. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
" az eon szerint ezt kell tenne., és így kiderül mi okozza a túlfogyasztást. Aki kijött aszerint ki ajánlotta ezt a hülyeséget." Forditanád magyarra?
2017. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Nalunk az volt hogy regi levalasztott lakas.es evtizedekig a szomszed tv konnektorjat meg lampajat a mi orank merte...
2017. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

Semmiféle ismeretleneket ne engedj a házadba, mert kirabolnak. 2-3 legyetek jelen.


Ilyen adatbőségből nem tudjuk megítélni a fogyasztást. Neked kell tudni, milyen fogyaszók vannak bekötve és mennyit működnek. Nagyon egyszerűen kiszámítható.

Talán az EONtól lehet klcsönözni fogyaszásmérőt, ha pontosan akarod ellenőrizni.

2017. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az eon ügyfélszolgálatán közölték, hogy lehet venni fogyasztásmérőt amit a hálózatba bedugva egyenként ki tudjuk mérni mi fogyasz sokat. Van 1 villanybojler, 1 hűtő,1 fagyasztó, 2 televízió 1 mosógép 1 mikró, 1 porszívó, 1 laptop modem, és médiabox. Bojler 1800wattos.
2017. febr. 18. 14:33
 5/12 A kérdező kommentje:
Aki meg kijött ellenőrizni a villanyórát, szintén eonos, az szerint meg az nem ér semmit.
2017. febr. 18. 14:35
 6/12 Alain Delon ***** válasza:
Keresd fel a fogyasztóvédelmet.
2017. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt a fő bűnös a bojler, meg a fagyasztó. Ha már elavult dolgok, kijöhet a megadott fogyasztás. Jó lenne napi felbontásra megvizsgálni. Olvasd le naponta (kb egy hétig) és látni fogod.

Legjobb lenne elhívni a hozzáértő barátodat és megtárgyalni vele. Mert jobb egyszer látni, mint százszor hallani.

2017. febr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Igazat kell adjak a villanyszerelőnek, ki kell mérni melyik fogyasztó mennyit fogyaszt.

A barátnőméknél is hasonló volt a helyzet, fizettek mint a katona, nem tűnt fel nekik hogy valami nincs rendben. Nekik a bojler 250kw/h fogyasztott havonta, egy öreg 120l Hajdú bojler volt tökig tele vízkővel. miután kipucoltam és rendbe raktam lement 200kw/h környékére. Egy régi orosz gyártmányú fagyasztó ládájuk volt a garázsban és egy régi német gyártmányú 2 kompresszoros hűtő....teljesen ledöbbentem amikor rájuk mértem,mert a kettő gép együtt 10kw/h naponta, a mélyhűtő ebből 7kw/h volt. Vettünk helyette egy új gépet és 2 év alatt visszahozta az árát. És máris olyan fogyasztásnál tartunk mint esetedben.

Egy normális háztartás havi fogyasztása mosógéppel, mosogatógéppel, tv-vel, wifivel 150kw/h körül van, egy 120l bojler fogyasztása 2-3 fővel számolva 200kw/h, szóval a 350-400kw/h fogyasztás még elfogadható, felette már érdemes kutakodni.

2017. febr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vannak erre specializálódott szakcégek akik fogyasztást tudnak elemezni. De a legjobb ha elkezded egyenként kihúzni/lekapcsolni a nagyfogyasztókat és megnézed melyik az amelyik sokat fogyaszt. Bojler-hűtő környékén keresném először.
2017. febr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Eltellt egy hónap az eonosok órabevizsgálása óta. Ugye akkor nem találtak hibát az órában. De az azóta eltellt egy hónap alatt hirtelen, csak 327 kwh lett a fogyasztás. Mi okozott hirtelen majdnem 300kwh csökkenést? Semmit, ismélem semmit nem változtattunk azóta. A villanyszerelő el az egész ház újra ezetékeléséről beszéltünk, mint nyári program. Csak az óránál történhetett valami. Ilyenkor valami teendő? Vagy csak örüljek, hogy kevesebb lett? Esetleg idegeskedjek az évek alatt kifizetett plusszpénz miatt?
2017. márc. 19. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!