Elektromos fűtéssel érdemes házat vásárolni?
Ház vásárlás előtt állunk és lenne egy házikó eladó, amelyik elektromos fűtéssel rendelkezik. Az elektromos kazán az alsó szinten (60 m2-es) padlófűtésben keringeti a vizet a padlasterben (40 m2-es)pedig radiátoros a megoldas. Szigetelés elég korszerű. 30 as teglafalak 12dryvit szigeteléssel.
Belmagasság 260 as.
Későbbiekben napelemmel szeretném leredukalni a költségvetést. Annyi még hogy a kazán felel a melegvizert is. A kazan éjszakai aramrol működik. Milyen fűtés költséggel szamolhatok? Milyen fogyasztás lehet a realis egy elektromos kazannak? Esetleg tapasztalatokat, véleményeket ha megosztotok velem azt megkoszonom.
Itt hőszivattyús kazán + böhöm puffertartály + napkollektoros rásegítés működne (nem napelem, ott az akku nélküli megoldás pazarlás, az akku meg drága, extrém magas a megtérülési ideje), megfelelő áramcsomaggal.
Vagy egy kondenzációs kazán a töredékéből.
Az éjszakai áram cikis, mert az nem mindig van. Pontosabban vezérelt áram, így a leadott energia szét van a kevesebb fogyasztási napszakokra.
Tehát nem akkor van meleg vized amikor szeretnéd, hanem majd lesz.....Ugyan így van a fűtéssel. ha hideg lesz és fűtés kéne az csak akkor lesz, ha lesz vezérelt áram is.
Fűtési és melegvíz költséged így kb annyi amennyit áramot a szolgáltató ad szerződés szerint. Ha ez kevés lenne, akkor vagy más szerződés, vagy átkapcsolod a kazánt normál hálózatra.
Ha most épül, akkor nem kötelező az energiatanúsítvány? Azon rajta van, hogy mennyi a hőigény.
Ki a rosseb tervez amúgy 2017-ben közvetlen elektromos fűtést?
Köszönöm szépen a válaszokat!
Igen a hőszivattyús megoldás az lenne az igazi, de azért kérdeztem, hogy ezzel a verzióval mi a helyzet! (nem ismertem)
Az készít ilyen házikót, aki nagy haszon reményében tovább tudja passzolni. Én ezt kezdem levonni!
Meg kéne nézni neten, hogy ez milyen hőszigetelés, számolni légköbmétert, ezt-azt. A tető- és padlószigetelés, hűtároló tömeg, nyílászáró is fontos adat.
A vezérelt áram korlátozott volta nálam (csak elektromos fűtésem van, eleve elbontattuk a kéményt, jól szigetelt háznál felesleges) nulla problémát okoz, hiszen szinte semmi nem történik, ha egy jól szigetelt ház nem kap fűtést akár egész nap.
Még ha tudnám is a ház hőigényét, akklor sem tudnám megmondani, mennyi lesz a fűtésköltség. Ahhoz tudni kéne, hogy mekkora a lakók hőigénye és mekkora a hulladékhő. Pl. az én (kevesebb légköbméterű s jobban szigetelt) házamban a hulladékhő biztosítja a fűtésigény cirka harmadát (átlagos téli napon, kemény fagyban nyilván jóval kevesebb a hatása, enyhe októberben viszont egyáltalán nem kell fűteni. megfelelő háznál a fűtésszezon jóval rövidebb). Már a macskára is úgy nézünk, mint egy apró fűtőtestre, hiszen az, mi emberek azért sokkal hatékonyabbak vagyunk, számítógép, hangfal, sütés-főzés... A nap is segít, pedig a ház benapozása nem is valami jó. Összetett dolog ez, 1-2 alapadat alapján nem lehet sok mindent mondani.
Köszönöm a válaszokat! Hétvégén személyesen is megtekintem a hazikót és jobban körbejárom a kérdést!
Igyekszem javaslataitokat szem előtt tartani!
Úgyhogy még valószínűleg jövök. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!