Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyarorsz...

Mi a véleményetek a magyarországi szlovákokról?

Figyelt kérdés
Persze ha lehet így nevezni nem pedig magyarnak saját identitásuk szerint.
2010. júl. 14. 23:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ugyan az a vér vagyunk.Mármint ugyan az az ember,csak más nyelven beszél. Semmilyen előítéletem nem lenne egy szlovákkal szemben.

A másik pedig hogy több százezer magyar van akinek szlovák felmenője van,csak már nem is tud róla,és persze ugyan ez Szlovákiában is.

2010. júl. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
nekem is szlovák felmenőim vannak, dédim nem is tudott magyarul. szeretünk itt élni, nagyszüleim, a szüleim is, (édesapám teljesen, édesanyám félig szlovák) már itt születtek. szerintem nincsen velünk semmi baj, büszkék vagyunk a szláv gyökereinkre, örizzük a kúltúrát, de szeretjük ezt az országot, és elszomorít minket a fét állam közötti feszültség. törvénytisztelő, becsületes magyar állampolgárok vagyunk. (Nagymamám még kettős.)
2010. júl. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak szlovák felmenőim, de magyar vagyok. Szerintem a keleties vonásaim, meg a sötétbarna hajam és szemem nem árulkodik túl sok tót vérről. :D


Viszont igazán nem tudom, hogy kik a szlovákok minálunk. Biztos találkoztam párral, de magyarul beszéltek, és ennyi. Tudod a szabályokat, betartod, onnantól kezdve úgy táncolsz, beszélsz meg énekelsz, ahogy akarsz. Ha meg nem értem, majd mutogatunk.


Nem értem, Fickóéknak mit kell ennyit hisztizni. Elhiszem, hogy most nagyon szlovákkodni akarnak, hogy kaptak egy országot, de azért túlzásokba nem kéne esni.

Svatopluk a kapzsisága miatt elvesztette a földet. Ostoba embernek nem való a korona. Emiatt nem kell megsértődni. Mondjuk.. ostobaságért sajnos a mi nemzetünknek sem kell mindig a szomszédba menni... Ezt bizonyítottuk párszor...


Amúgy meg, ha a szlovákok jól bánnak a földdel és az emberekkel, akkor egy szót nem szólok. De a fellengzősségnek van egy határa...


Szóval minden szlovákot vagy tótot (ki hogy szereti) szívesen látok én személy szerint, mindaddig, ameddig nem kekeckednek. Van nálunk szegény elnyomott kisebbség épp elég. Hozzáteszem, hogy nem nagyon hallani a szlovákokról itthon, úgyhogy...

2010. júl. 15. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív válaszokat :)peace.
2010. júl. 15. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!