Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem lázadnak fel a...

Miért nem lázadnak fel a Magyarok a kizsákmányolás ellen? Velünk mindent meg lehet tenni?

Figyelt kérdés
Számomra elképzelhetetlen, hogy más országban is ilyen kizsákmányoló rendszer működjön, mint nálunk. Nem értem miért nem fognak össze az emberek és tesznek ellene. A fizetésem jelentős része már készhez vétel előtt levonásra kerül, mindenféle adó címén. Ha elmegyek boltba vásárolni, ott minden terméken rajt a 27 százalék adó. Ha bármi elintézni valóm van az okmányirodában, illetékdíj stb. megint több ezer forint a semmire. Esetleg ha egyszer eljutok oda, hogy saját lakást vásárolok, amit erősen kétlek, mert a felvert ingatlan árak miatt, akinek nincs olyan háttere, nem mostanában tud lakást venni, de ha mégis, megint fizethetek százezreket, vagyonszerzési illeték címén. Ez mi?!?!? Amiért én megdolgoztam, leadóztam még fizessek belőle mégegyszer? Milyen egy rendszer ez? Nem bosszant senkit? A lassan 340-es euró szintén nem? Hova jutunk így, rabszolgák vagyunk a saját hazánkban. AKinek meg van ismerettsége, olyan kapcsolatai, milliókat, sőt milliárdokat nyúl le büntetlenül, 8 általánossal. Ne értsetek félre, nem megkeseredett öreg ember vagyok, 25 éves vagyok, viszonylag jó végzettséggel, de egyszerűen így lehetetlen egyről a kettőre jutni. Ti mit gondoltok erről?
2019. dec. 16. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Akkor lázadjunk. Holnap kezdhetünk.
2019. dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Orbán Viktor Úr annyi jót tett az országért, hogy nagyon hosszú idő lenne mindet felsorolni. Miért lázadnánk ellene? Őt Isten küldte, hogy vezessen minket, Isten akarátàval pedig földi ember nem szállhat szembe.
2019. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Az iskolában kellet volna lázadni,tanulással.
2019. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Kedves Tau bácsi! Soros György át akarja mosni a mai fiatalok agyát a tanintézményekben. Ott az a sok Soros bérenc lázadó tanár, akik munka helyett tüntetnek a kereszténységet és a magyar értékeket védő Orbán Viktor ellen. Ez felháborító. De a jó Isten majd megsegít minket és Orbán urat, mert tudja, hogy ő csak jót akar mindenkinek.
2019. dec. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Mi lenne ha egy kicsit megnéznéd a valóságot? Tényleg nem fáj!

Mindenhol vannak adók és nem is sokkal kevesebb, mint nálunk. Itt ráadásul az alapvető élelmiszereknek már csak 5% az ÁFA tartalma, míg van olyan eu-s ország ahol minden egységesen 25% adótartalmú. Az jobb?

" 25 éves vagyok, viszonylag jó végzettséggel, de egyszerűen így lehetetlen egyről a kettőre jutni."

Nem, nem az. A mainál mérföldekkel rosszabb körülmények között voltak 25 évesek a szüleid és náluk sokkal rosszabb helyzetben voltak 25 évesek a nagyszüleid. Aztán mégis meg tudták csinálni. Te is megszülethettél.

Van egy aprócska különbség, valószínűleg ők nem hisztiztek amiatt hogy jajnemadmindentafenekemaláazállamingyen, hanem megdolgoztak érte.

2019. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
#5: Így igaz. A mai fiatalsággal az a gond, hogy hálátlanok. Ők már nem emléznek, milyen rossz volt régen Gyurcsány idején, így nem értékelik a sok jót, amit Orbán miniszter úr adott nekünk. Az állam pénze kell mi? Ahelyett, hogy te is alázatosan dolgoznál 130e forintért mint a többiek.
2019. dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Ha érdekelnek az adózási kérdések, nézegesd a linkelt cikket. Semmi kirívó nincs a magyar adórendszerben, az adófajták száma és mértéke is csökkent.

Ezért is helyes az in-line számlagép, meg a TB potyautas ők kiejtése is.


[link]

2019. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na kérdés kiírás helyett miért nem mentél lázadni?:D
2019. dec. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Majd a két ünnep közt lázadjunk!
2019. dec. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Mindenhol ez van. Németországban nem túl nagy fizetésből 40%+ szja +szolidaritási adó. Közelező betegbiztosítás, ami egy 100 eurós gyógyszert nem hajlanó kifizetni (tapasztalat ) Részemről havi 800+ euróért. Nyugdíjkorhatár 70, amit emelni fognak. Az emberek elmennek szavazni. Miért?
2019. dec. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!