Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Portfolio.hu pártatlan?

Portfolio.hu pártatlan?

Figyelt kérdés

Most az amerikai választásokkal kapcsolatban jött szembe ez az oldal és ahogy belenéztem a cikkekbe nem tűnik olyannak mint az Origo :D


Ettől függetlenül nem vagyok biztos benne,hogy nem kormánypárti.

Nem olvastam el minden cikket.


Ti esetleg tudjátok?

(Lehet,hogy most tök hülye kérdést tettem fel,akkor bocsánat.)


2020. nov. 6. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Én már egy ideje nem olvasom, mert ha megnézed a címeket állandóan csak a negatívum. Még olyankor is, amikor egyébként rendben van a gazdaság, alacsony a munkanélküliség, nincs járvány, békeidő van. Aztán elkezded őket olvasni és depressziós leszel.
2020. nov. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Olyan, hogy pártatlan olyan nincsen szerintem de olyan aki megpróbálja ezt a látszatot fentartani olyan igen és a Portfolio is ilyesmi
2020. nov. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak jó cikkeik.


Viszont náluk is azt tapasztalom,hogy néha kattintásvadász címeket adnak a cikkeknek.

2020. nov. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem valószínű,hogy ez lesz az a híroldal amiről mostantól tájékozódni fogok,de most már tudom,hogy álljak hozzá.

Mindenkinek ment a zöld kéz!:)


(2-es igazad van.Rosszul fogalmaztam, tényleg nincs igazán pártatlan oldal.)

2020. nov. 6. 10:28
 5/6 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

A lapot tulajdonló cég (Net média zrt) nem tartozik a kormány közvetlen érdekeltségei közé, de azért ha akarunk, lehet találni kapcsolatot:


[link]


Nincsenek óriási állami hirdetések rajta, ez mindig jó jel :)

2020. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

pártatlanság valóban nincsen, mivel az ember eredendően képtelen objektivitásra. a neveltetése, benyomásai, tapasztalatai, értékrendje determinálja rá, hogy csak a saját értékrendjének megfelelő szempontból képes a világot szemlélni, csak azt tudja jónak, helyesnek, követnedőnek, értékesnek tartani, ami egyezik az elveivel és ami a saját gondolkodása, értékítélete szerint nem ilyen, azt nem tudja ilyenek tekinteni.


törekedni lehet az objektivitásra, például azzal, hogy nem élből leszólsz valamit, amivel nem értesz egyet, hanem megpróbálod több féle szempontból megközelíteni, vagy ha te magad nem tudsz mellette szóló véleményt megfogalmazni, akkor megszólaltatsz olyanokat, akik a tiédtől eltérő állásponton vannak és igyekszel figyelni rá, hogy az eltérő nézőpontok lehetőleg kiegyensúlyozott arányban jelenjenek meg a tudósításokban.


illetve a (legalább viszonylagos) objektivitásnak fontos alapfeltétele a tények és a vélemények minél egyértelműbb elkülönülése. hagyományos nyomtatott újságokban ez könnyebb volt, mert rendszeres olvasóként tudhattad, hogy melyik oldalak a hír oldalak és melyek a vélemény oldalak, ahol olvasói levelek, vagy szerkesztőségi vélemény cikkek jelentek meg.

az online térben ez lényegesen jobban összemosódik, mert egy megosztott linkből csak annyit látsz, hogy melyik weboldalon jelent meg, de hogy azon belül véleménycikk, vagy hír, amit olvasól nem tűl feltűnően különül el és a megfogalmazás, stílus is egyre gyakrabban elmosódik. mondjuk egyre több az olyan közéleti weboldal, aminek a készítőinek sejtése sincs az újságírási alapelvekről - mert sokukat a szakértelműk helyett vagy a politikai elkötelezettségük, vagy az olcsón is dolgozni hajlandóságuk miatt alkalmazzák.


az sem teljesen mindegy, hogy az objektivitásnak csak a látszatát próbálja őrizni egy oldal (de valójában nem is akar objektív lenni), vagy nem a látszat miatt, hanem tényleges szakmai igényből próbál ténylegesen objektív lenni - bár, ha ez nem sikerül, akkor a végeredmény szempontjából nem biztos, hogy megállapítható, hogy vajon melyik állapotból indulva és milyen okból nem sikerült.


a legrosszabb, amikor már meg sem próbálnak objektívek lenni és nyiltan felvállalják egyértelmű elfogultságukat - és még úgy is csinálnak, mintha ez normális lenne. persze így lehet az ellenségességet és a társadalmi feszültséget hatékonyan gerjeszteni...

2020. nov. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!