Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van még olyan politikus a...

Van még olyan politikus a világon, aki Orbán Viktorhoz hasonló nézeteket vall?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem arra gondolok, hogy korrupt, meg médiabirodalmat épít stb., meg ne kezdjen el senki diktarúrázni, mert a diktatúrában le se írhatnád a diktatúra szót, mivel elvisznek érte.


Szóval arra gondolok, hogy van még a világon más országban is olyan kormány, vagy olyan vezető politikus, aki pl. ellenzi és szintén problémásnak tartja ezt a genderkérdést, a pride-ot, és ő is a hagyományos értékekben hisz? Aki szerint a liberalizmus jelenlegi formája, vagyis amit ma liberalizmusnak hazudnak, az tényleg problémás?


Az a baj, azt veszem észre, hogy a világban a baloldali ideológia a vezető, a facebook is csak jobboldali oldalakat tilt állandóan, ez pedig szerintem elég gáz, mert így idővel akár lehet, hogy csak ez az egy nézet fog maradni. Ez pedig probléma, mert a baloldal pedig felül állandóan minden mozgalomnak, BLM, Pride, genderkérdés stb. Ezek a mozgalmak pedig szerintem sokkal nagyobb feszültséget generálnak a provokatív mivoltuk végett, mint az, amit sokan kirekesztésnek neveznek, pedig szó nincs erről, csupán a hagyományos családmodellt, konzervatív értékeket hangsúlyozzák.


Őszintén, én félelmetesnek tartom, hogy ezeket az elveket sokan elvetik, és ezzel a mindenki azt csinál, amit akar mentalitással találkozni napi szinten. Félek attól, hogy néhány évtized múlva, amikor majd a veled szembejövő emberről nem fogod tudni megmondani, hogy milyen nemű, akkor fog majd tudatosulni sokakban, hogy Orbán Viktornak mennyire igaza volt, csak akkor ezt nagyon kevesen értették meg. Azért ne haragudjon senki, de amikor olyat hallani, hogy egy férfi, aki nőnek vallotta magàt, beperelte a kozmetikusát, mert az nem volt hajlandó a heréjét leborotválni, ott azért elég komoly a probléma, és ez intő jel kellene, hogy legyen arra vonatkozóan, hogy a világ nem jó irányba halad. Igen is kellenek az olyan politikusok, mint Orbán Viktor, aki ezt ellensúlyozni próbálja. Az pedig becsületre méltó, hogy ezt úgy teszi, hogy mindenütt az EU-ban és a vilàgon kritizálják érte. Ebből is látszik, hogy mer a széllel szembe menni, mert lehetne simán ő is baloldali, felülhetne ennek a balliberális ideológiának, hogy népszerű legyen, de nem teszi.


Az pedig, hogy ő ezeket a konzervatív értékeket és álláspontot úgy próbálja a politikában megőrizni, hogy médiabirodalmat épít, és a fideszközeli cégek vagyongyarapodását segíti, egyszerűen csak kihasználja a politika eszközeit. Machiavelli elvei óta tudjuk, hogy a politikában nincs morál és erkölcs, a jó cél érdekében megengedett szinte bármilyen eszköz. (Aki nem ismeri, olvasson utána, érdekes nézetei voltak évszázadokkal ezelőtt is, amik napjainkban is érvényesek.)



2021. febr. 6. 09:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%

nem csak az a diktatúra, ahol el is visznek


benne ragadtatok ebben a huszadik századi tévképzetben, a modern diktatúra sokkal kifinomultabb


ez olyan, mintha azt mondanád, hogy csak az a jármű, amit lovak húznak

2021. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
82%
Orbán azért folytat homofób politikát, hogy a hozzád hasonlóaknak fel se tűnjön milyen ámokfutást visz véghez ebben a szaros országban.
2021. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
27%

Vannak, igen.


Orbán egyébként nem folytat ezen a téren radikális politikát.

11 éve ő a főnök, Budapestet is hosszú ideig vezette az ő embere, mégsem lett betiltva a vonaglás, pedig minden eszközük megvolt rá.


Ahogy, egyébként a kisebbségi problémát sem ismeri el.



Orbán egy valamit nagyon tud.Beszélni, ígérgetni.

Csak a duma mögött, nincsenek tettek.

2021. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Értelmes válaszokat kaphatnék? Pl. az eredeti kérdésre vonarkozóan, hogy van-e más országokban konzervatív vezető politikus?


#2 milyen ámokfutást visz véghez? Támogatja a családokat? Hogy a CSOK-nak köszönhetően rengeteg család tudott lakást venni, vagy építeni? (Az én családomból is, és nem, nem voltak gazdagok, ahogy emiatt kritizálni szokták, hogy csak a gazdagoknak jó). Hogy adókat csökkentenek? Hogy 2010 óta a legnagyobb fejlődésen mentünk kerrsztül Kelet-Közép-Európában? Hogy autópalyaszakaszok épültek, normális futballstadionok? Hogy az elmúlt években számos műemléképület és középület újult fel és energetikai korszerűsítést végeztek rajtuk? Hogy a magyar falu program keretén belül falvak úthálózatai újultak meg? Hogy autóvásárlási kedvezménnyel támogatja a nagycsaládosokat? Hogy támogatja az elektromos autó vásárlást is, ezzel pedig hozzájárul szintén a klímavédelemhez? Hogy turisztikai beruházásokkal komplett üdülőterületeket fejlesztettek és újítottak fel országszerte? (Nem, nem a Mészáros szállodáira gondolok, azon kívül is.) Hogy a GDP 2010 előtthöz képest sokszorosára javult? Hogy az oktatásban megjelent a digitalizáció? Hogy ésszerűen átszervezték a felsőoktatást, összevontak intézményi szakokat, másutt új egyetemet alapítottak, közösségi főislolákat vittek le vidékre, hogy elérhetőbb legyen a felsőoktatás? Az, hogy 2010 óta folyamatosan épülnek az új társasházak, fellendült az ingaltanpiac? Hogy Mercedes és BMW gyár épült/épül? Mégis mi az ámokfutás kedves habzószájú károgó?


Sose tudtok igazán negatívumot felhozni, csak az üres közhelyeket, hogy LoPnAK CsALnAk, HazÚdNaK (mint mindenki más is, csak ők legalább viszik is valamerre az országot, nem úgy mint a baloldali bohócok).


Pls, megkérek minden habzószájú balliberális zombit, hogy felesleges puffogás és személyeskedés helyett vagy érdemi választ adjon a KÉRDÉSRE, vagy lapozzon tovább, nem vagyok kíváncsi a filléres érvek nélküli közhelyekre, és a trágáe, értelmetlen válaszokat töröltetni fogom a szabályzatra hivatkozva. Ha nem tetszik a szemléletem, csendben lapozz tovább, nem kell liberáliskén ráerőltetni a másikra a saját nézeteiteket, ahogy azt liberalizmus címen teszik sokan, amikor a liberalizmus eredetileg pont hogy azt jelenti, hogy elfogadod, hogy valaki másban hisz, és nem kezdest el emiatt okoskodni, hogy "nem értesz hozzá, meg fideszbérenc birka vagy stb".


Szóval a károgásotok megelőzése képpen most én válaszolok magamnak a ti nevetekben:


"Agymosott fideszes!" "Bégessél birka!" "H.lye marha fideszbérenc!" "Veled komoly bajok vannak!"


Tessék elpuffogtattam helyettetek az összes "érvet", amit tudtok, ezekkel a továbbiakban nyugodtan mellőzzetek!

2021. febr. 6. 09:45
 5/32 A kérdező kommentje:
#3 neked köszi, hogy a kérdésre reagáltál, ez már mindjárt más
2021. febr. 6. 09:49
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

nem veszem a fáradtságot, hogy komoly bizonyítékokat keressek elő arra, hogy milyen pofátlan módon folyik az ország totális kizsigerelése


nem érsz annyit, úgysem értenéd meg

2021. febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%
Orbán egy dologban hisz csak: hatalom bármi áron. Mindig azt képviseli, amivel a legtöbb szavazat jön. Komcsi, libsi, konzervatív, szavakban szélsőjobboldali, minden volt már, csak a hatalmat megtarthassa. Lesz belőle iszlám harcos, vagy lmbtq aktivista is, ha az hoz majd többet.
2021. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

"nem érsz annyit, úgysem értenéd meg"


Ti még ennyit sem. Ezt tudjátok csak, olcsó közhelyekkel visszavágni. Én legalább 10 pontot felsoroltam, ami egyértelműen a jó irányt bizonyítja, ti állandóan csak közhelyekkel tudtok jönni. Ha egyszer a semmitmondó okádás helyett idehoznál érveket, legalább egyesével meg tudnám mindet döntően cáfolni, hogy miért nincs igazatok, de tőletek sose jön érv, csak a habzószájú balliberális mantra.


Meg bírom, amikor én tanultam politikát egyetemen, és látom mindennek az összefüggését, tudom, hogyha lopnak miért teszik, tudom, hogy miért vásárolnak fel médiumokat, tudom, hogy mi a célja egy bármilyen propagandának, erre jön valaki világszakértő fotelharcos, aki beokádja, hogy "te ehhez nem értesz, én jobban értek hozzá, de nem hozok fel érveket, mert úgyse értenéd". Jellemző. Mondom, én nem félek egyetlen érvtől sem, ha esetleg megerőltetve magad, ide tudnál nyögni bármilyet is, én bármit döntően megcáfolok, mert tudom hogy amit képviselnek, ahogy vezetik az országot, az jó irány, erre vonatkozóan vannak nem fideszes számadatok is, és bizonyítékok, és szemmel látható is a fejlődés, csak az nem veszi észre, aki nem akarja.


Érdekes, hogy amikor fideszes leül vitstkozni ellenzékivel, akkor mindig csak a szokásos jogállamiság dumát tudja nyomni az ellenzéki, aztán a fideszes rendre megsemmisíti, és ezerszer komolyabb érveket hoz fel. Lásd Varga Judit vs Donáth Anna, vagy Hollik István vs Tordai Bence. Fent vsn youtube-n. Megnézheted mindkét esetben hogy semmisítette meg a fideszes az ellenzékit érdemi érvekkel.

2021. febr. 6. 10:12
 9/32 anonim ***** válasza:
86%
Hát mivel Orbán mindenféle nézetet vallott már, így csak olyan politikusok vannak akik hasonló nézeteket vallanak
2021. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

"Orbán mindenféle nézetet vallott már"


Ez nem igaz. Kezdetben liberális volt, amikor anno küzdöttek a kommunista rendszer ellen. Akkor 89'-ben még úgy tűnt, mást jelent a liberalizmus, mint napjainkban. Ahogy kezdte látni később, hogx a liberalizmus merre halad, és részben valóban politikai okokból is, mivel a liberális oldalon nem volt nagyon hely a számára, elkezdett a meggyengült jobboldali pártok felé tolódni, hogy ott erősítsen. A kommunizmus ellen folytatott tevékenységét nem lehet elvitatni tőle. A kezdeti liberális felfogásból jobbra fele tolódott, de ő az a fajta politikus volt, akitől tényleg hitelesnek tűnt ez a változás, nem úgy, mint ma a Jobbiktól, vagy a DK-tól, akik egymás ellentétei voltak, most mégis egy oldalon állnak kizárólag amiatt, mert csak így van esélyük, és ezt nem a választási rendszerre kell fogni. A Fidesz anno 2010-ben a régi rendszer mellett is képes volt 2/3-ot szerezni, mert sz egyetlen értelmes választás volt akkor, ezek szerint most nincs értelmes választás a másik oldalon, hogy egy pártként nyerni tudjon.

Baloldali sose volt Orbán, szóval ez megdőlt, hogy mindig más oldalra húzódik. 1994 óta jobboldali, előtte volt pár liberális éve, amikor ráébredt, hogy az az oldal a baloldal felé húz és ott nincs keresnivalója. Azért meg senki ne próbálja kommunistaként beállítani, mert KISZ-es volt, mint ahogy mindneki akkoriban. Már akkor is ellenezte a rendszert egyébként.

2021. febr. 6. 11:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!