Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mire jó ez a védettségi...

Mire jó ez a védettségi igazolvány?

Figyelt kérdés
Oké, előre szögezzük le, hogy szvsz egy bullshit az egész. Olyanok leszünk minta kutyákok. Na de mire is jó ez az egész, milyen plusz lehetőségeim vannak azáltal, hogy megkapom a védettségi igazolást? Egy olyannal szemben, akinek nincsen védettséget igazoló okmánya. Mert mindenhol csak a kiváltás menetéről írnak, de arról, hogy milyen plusz lehetőségeket ad, sehol sem.

2021. febr. 13. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Ha jól tudom (bár csak gyorsan átpörgettem a híreket, részletesen nem jártam utána) a kártyát megalkották, de a közeljövőben derül ki, hogy mire lesz jó. A jogosultságokat még nem határozták meg. Valami olyasmiről volt szó, hogy a most tiltott tevékenységek: étterem, kávézó, kocsma, színház, mozi. Ezek lesznek kártyához kötve. De ez ugye érdekes, mert így azt mondják, hogy áprilisban lesz a nyitás. Oké, kinyithatnak a mozik, de áprilisban csak a 60+ személyek lesznek beoltva. Ők meg nem arról híresek, hogy moziba járjanak vagy valamelyik pesti romkocsmába. Ez olyan lesz, hogy oké, kinyithat a kocsma, de senki sem tud bemenni.
2021. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Valszeg azok a korlátozások maradnak az igazolvány nélküliekre, amelyek most érvényesek mindenkire. Az igazolványosok mehetnek majd étterembe, koncertekre, meccsekre, moziba, kinn lehetnek 8 után, stb.

Nemzetközi utazás kicsit trükkösebb, mert ott lehet, hogy egyes országok majd nem fognak elfogadni bizonyos vakcina típusokat, de ez gondolom folyamatos tárgyalás alatt lesz.


Azt hiszem ideje kiköltözni valami világvége tanyára és magamra deszkázni az ajtót.

2021. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hmm, hát ez érdekes. Igen, ezen én is gondolkoztam, hogy lesznek beoltottak, de azok mind 60 év felettiek, akik már nem igazán élnek a kártya által nyújtott lehetőségekkel. Persze vannak az eü-sok is, de ők kevesebben százalékát teszik ki a beoltottaknak. Ez is elég logikátlanul lett megalkotva, mint kb. minden a vírus megjelenése óta. Na de majd meglátjuk, mindenesetre köszönöm a hasznos választ!
2021. febr. 13. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Több ülőhely lesz ott, ahová bemehetsz velük és jutalomból veled fizettetik ki azt is, amit a diszkrimináltak fizethetnének ki helyetted, ha beengednék őket.
2021. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden üzlet meg cég meg mittudomén maga eldöntheti majd hogy ehez köti a belépést vagy nem. Ha igen akkor anélkül nem mehetsz be, ha nem akkor nyilván semmi.

És az utazásnál ugyanígy, tehát egyik ország elvarja majdezt a belépéshez, a másik meg nem.

2021. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!