Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy vállalkozói szerződésben...

Egy vállalkozói szerződésben van egy olyan pont , hogy kötbérezés . Élhetek vele ha a 90 napos határidőn túl teljesítette amit elvállalt ?

Figyelt kérdés
A teljesítési idő 90 nap volt de ő túl lépte közel 90 nappal .Beperelhetem őket ? Elmaradt haszon, illetve a vállalt határ idő tullépése címén.
2021. szept. 3. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, ha összhangban van az igényed a kötbérezés pontban foglaltakkal. Ehhez nem kell per, elég jelezned az igényt. Én is csináltam ilyet, kifizették per nélkül. (Lakásépítés)
2021. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fsms ***** válasza:

A kötbér egy kár általány. Ezt ahogy írja az első a szerződésed alapján ki szokták fizetni. Ahogy írja jelezd az igényed. Ha nem fizetnek bízz meg egy ügyvédet, arra már szoktak reagálni. Esetleg próbáld meg az igényeket beszámítani egy garázs beállóba pl.

Ha akkor sem fizetnek, nem tudsz megállapodni velük, akkor lehet perre menni.

De ha lehet a pert kerüld el, hosszadalmas kiszámíthatatlan, sokba kerül.

Elmaradt hasznot nem fogod tudni még peren keresztül sem érvényesíteni.


Voltam ilyen helyzetben. 1,5 millió volt a kötbér , mert jól szerződtem. Kaptam egy felszíni beállót 190.000 HUF-ért, plusz redőnyt etc. most csak a felszíni beálló 2.500.000-t ér. Nem panaszkodom, hogy nem pénzben fizettek ki.

2021. szept. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!