Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen előnyei és milyen...

Milyen előnyei és milyen hátrányai lennéek annak, ha megépülne a Fudan egyetem?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Előny: világszintű egyetemi kampusz

Hátrány: hitel

2022. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
A kritika csak a felvett hitelre vonatkozik. Önmagába egy üdvözlendő dolog, hogy a világ egyik legjobb egyetemének egyetlen kínán kívüli campusa Budapesten lessz. 500 professzor is érkezik akik más magyar egyetemekre is átoktatnak. Az egész magyar felsőoktatás, kutatás-fejlesztés színvonala hatalmasat fog fejlődni.
2022. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Egyaltalan nem hatrany a hitel ... minden ilyen volumenu projekt hitelbol szokott megvalosulni a vilag minden tajan.


Jo lenne ha jonne a Fudan, mert ezzel kozelebb kerulhetnenk az elit egyetemek vilagahoz. A jovo egyetemistai jarnanak a legjobban, de a tudomanyos vilag is orulne.

2022. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Én nem hiszem el, hogy a válaszolók ennyire hülyék
2022. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Ilyen színvonalas egyetem még soha nem jött Magyarországra. Akik ott végeznek, talán többre is képesek lesznek, mint mindenkit lehülyézni, ahogy a 4-es tette.
2022. jan. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Én nem hiszem el, hogy egy olyan egyetem jön ide, aki a kínai kommunista pártot élteti, akik több tízmillió, ha nem százmillió ember haláláért felelős, és ennek örülnek az emberek?
2022. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
A Fudan egyetem megépítésével az alapvetően a baj, hogy felépülésével nem tud megépülni a Diákváros eredeti formájában, ami a lakhatási válság kulcsa lenne! Ma Magyarországon az átlagos bérleti díj a minimálbér felét teszi ki, azaz a dolgozó embereknek mindössze a fizetésük feléből kell kigazdálkodniuk az élelmiszerre, fűtésre és közlekedésre jutó kiadásokat. Ha a Diákvárosba tervezett 12 000 kollégiumi férőhely megépülhet, az érdemben csökkentheti a budapesti albérletárakat. Összehasonlításképpen Budapesten évente átlagosan 6000 új lakást adnak át, könnyen belátható hogy mekkora hatása lenne a Diákvárosnak.
2022. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

"Egyaltalan nem hatrany a hitel ... minden ilyen volumenu projekt hitelbol szokott megvalosulni a vilag minden tajan."


Igen, csak azt a hitelt általában nem másnak vesszük fel...


Az Arc kiállításon az egyik plakát tökéletesen kifejezte mi a gond a Fudannal:


"Nagyszerű lehetőség!

Hitelt kínálok olyan személyeknek, akik vállalják, hogy ingatlant építenek nekem a saját telkükön!"

2022. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem azzal van a gond hogy Kína egyetemet akar itt létesíteni.


A gond az hogy

-mi vesszük fel rá a hitelt

-kínaiak fogják építeni

-főleg kínaiak járnának ide

2022. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

9

De igen, baj van azzal, hogy a kínaiak Mo-on terveznek egyetemet nyitni.


Eleve: MIÉRT?


A FŐbaj, hogy képzett a fudan/Kína MAGÁNAK egy ügynököt, akit a nemzeti bankba is be tudott telepíteni.

2022. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!