Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Csok, babaváró építési...

A Csok, babaváró építési támogatással hogy segítettek a családoknak, ha lányegében ennek hatására drágább lett a piac?

Figyelt kérdés

Tehát pl egy 5-6 éve Úgymond megszerezhető volt egy lakás, megfizethető volt egy szakember. mostmeg, felveszed a csokot, babavárot eladósodsz, és még igy is jó drágán veszel lakást. De lényegében aki nem él ezekkel, az meg jó piaci hátrányba kerül. Buta példával élve, hogy elmagyarázzam mire gondolok, hogy mit tett a kormány.


a boltban van 10 ft ért nyalóka, de 5ft os támogatást kapsz az államtól családostól. Ennek következményére a nyalóka ára lesz 17-20 ft.


Jól látom a helyzetet? nem vitát szeretnék generálni, meggyőzhető vagyok. Csak egyenlőre nem látom korrektnek ezt a döntést.


2022. jún. 7. 17:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

Igen, a 10 millió csok miatt kerül 100 millióba egy 90 M2 ház Pest megyében.

Mindent értek.

2022. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Csokot csak újépítésű házra lehet felvenni. Lakásra, régi házra nem.


Tehát ahol újépítésűek vannak (agglomeráció, vidék), ott nem oszt/szoroz, ahol meg nem, ott úgysem érvényes.

2022. jún. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy a nyalóka tippemmel 10 ft bol 100 ft lett volnae. még oda is irtam egy tök egyszerű szemléltetést.:)
2022. jún. 7. 18:11
 4/19 A kérdező kommentje:
de a régebbi házak árai is felmentek vidéken. na meg gondolom erre van a falusi csok is nem? Ismerősi körökben is igen sokan vettek régebbi lakásokat.
2022. jún. 7. 18:12
 5/19 anonim ***** válasza:
34%

Még jó, hogy azt is odaírtad, hogy nem vagy agyhalott.

Pedig, de!



Nyugodtan fleseld be magadnak, hogy ha jól megszüntetik a csokot, akkor megint 15 Milla lesz egy új ház...

2022. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
tehát volt egy megmagyarázott érvem, amihez oda is irtam, hogy nem vitázni szeretnék, abszolút megdönthető a nézetem. Csak nyilvan érvelni kéne tudni. Ha nincs érved, 5. emberke. Csak ide böfögöd, hogy agyhalott vagyok. Akkor mi ez ha nem primitivség a részedről? Akkor ki az agyhalott? CSokos témába reményeim szerint értelmes szülők irkalnak. Ha te ennyi ésszel vagy szülő, akkor sajnálom.
2022. jún. 7. 18:20
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos a CSOK legalább tíz millával vitte az árakat még a kezdetkor a szóban forgó ingatlanoknál, ehhez a piac, főleg az ingatlanosoknak köszönhetően hozzáigazította a CSOK által nem érintett ingatlanok árát is sőt az ingatlanosok elkezdték hozzáigazítani az albérletárakat is, mondván ilyen ingatlan árhoz simán lehetne az albidíjakon is emelni meg is tették. Az egész CSOK-kal éppen azok jártak jól akiknek volt már ingatlanjuk és még volt felesleges is amit nagy haszonnal el tudtak így adni. Akiknek nem volt vagy nincs lakhatásuk azokkal végképp kibactak az biztos.
2022. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7. köszönöm szépen. igy érzem én is és ezt irtam itt le föntebb de ugytunik egyesekhez nem jutott ez el.:D
2022. jún. 7. 18:34
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Persze, hogy jól látod a helyzetet! De ebben az országban ezt nem lehet elmagyarázni! Itt mindenki tapsikol az "ingyen" pénzeknek, csak a dolgok mögé már nem látnak!


A csokkal azok jártak jól akik a legelején felvették. Utána gyakorlatilag 1-2 év alatt beépült az ingatlan árakba, a babaváróval meg az otthonfelújítási támogatással együtt!


Az otthonfelújítási támogatás is marha jól hangzik, de mit érsz vele, hogy a 6 milliós hitelből hármat visszaad a kormány, ha egyszer a 6 millából nem tudsz annyi mindent megcsinálni a házon mint 1-2 éve a 3 millából?


Mit kaptál akkor a kormánytól? Még egy adósságot a nyakadba! Azonkívül semmit!


Nyilván ezek nélkül a "támogatások" nélkül is lett volna drágulás az ingatlanpiacon, de közel sem ilyen mértékű!

2022. jún. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
És az albérletárak miért mentek fel?
2022. jún. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!